ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

علت شوره سر چیست؟؟! -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی ,علت شوره سر چیست؟؟!,[categoriy]

علت شوره سر چیست؟؟

علت شوره سر چیست؟؟! -آکاعلت شوره سر چیست؟؟!

آکاایران: علت شوره سر چیست؟؟!

آکاایران: علت شوره سر چیست؟؟!

شوره سر شایع ترین عارضه در پوست سر است و از قرن ها قبل انسان به آن دچار بوده و همچنین نزدیک به ۵۰ درصد از جمعیت جهان دچار آن هستند.

شوره سر

پوست سر انسان مملو از باکتری هاست اما تقابل بین دو میکروارگانیسم می تواند پیش بینی کننده احتمال ابتلا یا عدم ابتلا به شوره سر باشد. مطالعات فوق روی باکتری های “استافیلوکوک” و “پروپیونی باکتریم” تمرکز داشته و توجه را از روی قارچ ها که پیش تر به عنوان عامل اصلی شوره سر شناخته شده بود برداشته است.

شوره سر شایع ترین عارضه در پوست سر است و از قرن ها قبل انسان به آن دچار بوده و همچنین نزدیک به ۵۰ درصد از جمعیت جهان دچار آن هستند. جنگ بین باکتری های موجود روی پوست سر می تواند به شوره سر منجر شود.

شوره سر در اصل شامل تکه هایی از پوست خشک همراه چربی طبیعی پوست (سبوم) است. این عارضه پیش از دوره بلوغ نادر است اما در دوران نوجوانی و اوایل دهه ۲۰ سالگی به اوج خود می رسد و پس از آن، شدت آن کاهش می یابد. در حالی که شامپوهای خاص و تغییر در سبک زندگی در کنترل تشکیل شوره سر کمک کننده است، درمان قطعی برای آن وجود ندارد.


به گزارش آکاایران: علت شوره سر چیست؟؟!


,علت شوره سر چیست؟؟!,[categoriy]

علت شوره سر چیست؟؟در این بررسی محققان چینی به بررسی ۱۷۴ نمونه شوره سر گرفته شده از ۵۹ فرد ۱۸ تا ۶۰ ساله پرداختند. همچنین از این افراد درخواست شد موهای خود را ۴۸ ساعت بعد شست وشو دهند.

این محققان دریافتند استافیلوکوک و پروپیونی باکتریم در اصل با یکدیگر در جنگ هستند و هرکدام از حضور دیگری جلوگیری می کند. همچنین هر دوی آنها شکل غالب باکتری ها در میان صدها نوع باکتری روی پوست سر انسان است. در مواقعی که شوره سر وجود دارد، سطح پروپیونی باکتریم در کف سر کاهش یافته و سطح استافیلوکوک افزایش می یابد.

به اعتقاد محققان چینی چربی طبیعی پوست می تواند به عنوان اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی - غذایی برای پروپیونی باکتریم عمل کند. وجود سطح بالاتری از آب در کف سر ممکن است فضای مناسبی را برای رشد این باکتری به وجود آورد.

کارشناسان معتقدند تنظیم تعادل باکتری های موجود در کف سر به خصوص از طریق ارتقاء وضعیت باکتری پروپیونی باکتریم و از بین بردن استافیلوکوک می تواند میزان شوره سر را کاهش دهد.

سیمرغ


گرداوری:آکا ایران

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X