ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۸۰۰ شهر جدید در کشور وجود دارد

به گزارش خبرنگار مهر، همایش یک روزه هم‌اندیشی، هم افزایی و چالش‌های شهرهای جدید کشور از صبح امروز در شهرداری بهارستان آغاز شد.

سید محمود میریان، عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید کشور در این همایش با تاکید بر اینکه  شهرهای جدید ما دارای چالش هایی است که باید به خوبی به آن پرداخته شود و رفع آنها با دقت مد نظر قرار گیرد، اظهار داشت: عمده مشکلاتی که در رابطه با همه بحث‌های مربوط به شهرهای جدید می‌توان دید درک متفاوت از توسعه است که در حقیقت ایجاد شهر جدید یکی از مقوله‌های توسعه‌های شهری در کشور است چرا که دیگر شهرها دارای برنامه‌ریزی و چارچوب روشن هستند.

وی از شهرهای جدید به عنوان یکی از سه باب اصلی توسعه شهری نام برد و گفت: در این میان ساختار قوانین و چارچوب شهر جدید تفاوت زیادی با شهرهای دیگر دارد و باید مسئولین آن در این راستا به گونه‌ای عمل کنند که شهر بتواند هویت واقعی خود را به دست آورد به طوریکه همه ساکنان رضایت خاطر از زندگی در آن داشته باشند و اگر اینگونه نباشد از بد مدیریتی آن است.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید کشور همچنین با اشاره به آمار شهر ها پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن ابراز داشت: در گذشته آمار شهر ها در کشور تنها ۴۰۰ بود و الان به ۱۲۰۰ رسیده است که تعداد زیادی از این شهرها در گذشته روستا بوده و چند سالی است تبدیل به شهر شده است.

وی از تفاوت های روستاهای تبدیل به شهر شده در مقایسه با شهرهای جدید سخن گفت و یادآور شد: شهرهای جدید توسط دولت جانمایی شده و به نوعی امروز آنها  شهری هستند که دیروز بیابانی بیش نبوده و از همین رو اداره آنها  چارچوب، قوانین و برنامه ریزی متفاوتی دارد و همین باعث شده تا به دنبال تعریف چهار چوب متفاوتی برای آنها برویم و اگر قانون خاص در این شهرها نباشد نمی توان کار کرد.

میریان در رابطه با مدیریت شهرهای جدید نیز بیان داشت: برای توسعه شهرهای جدید باید به سمت مدیریت واحد پیش برویم و این به معنی آن نیست که مسئولیت یا بر عهده عمران و یا برعهده شهرداری باشد بلکه باید کارها با همفکری و همکاری هم انجام شود و باید در برنامه ریزی ها همسو و هم فکر عمل کرد و به دنبال تک روی در انجام کارها نبود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده