ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«جایزه ملی» بهره‌وری در کشور طراحی می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، رویا طباطبایی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی لرستان در سخنانی با اشاره به عضویت ایران در سازمان بهره وری آسیایی اظهار داشت: ایران بیش از ۵۰ سال بوده که عضو این سازمان است.

وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی مدیریت بهره وری در دستگاههای مختلف اجرایی عنوان کرد: برای ارتقا بهره وری در کشور ۱۰ مجموعه بهره وری انرژی، بهره وری خدمات، بهره وری عمومی، بهره وری کشاورزی و غذا، بهره وری بنگاههای کوچک و متوسط و ... در کشور تدوین شده است.

رئیس سازمان ملی بهره وری از ابلاغ دستور العمل سنجش بهره وری به وزارتخانه های مختلف کشور خبر داد و گفت: همچنین با کمک آموزش و پرورش و در درس تعلیمات اجتماعی پایه نهم برای اولین بار یک فصل و دو درس در زمینه بهره وری اختصاص یافته است.

طباطبایی همچنین از اختصاص چند صفحه از کتاب های زبان انگلیسی عمومی و زبان فارسی عمومی به مقوله بهره وری در دانشگاههای کشور بیان داشت: این اقدامات در راستای ترویج بهره وری بوده و در برنامه ریزی برای پرداختن به موضوع بهره وری در کتاب های مقطع ابتدایی نیز در دستور کار است.

وی در ادامه سخنان خود از طراحی جایزه ملی بهره وری در کشور خبر داد و گفت: بر اساس ماده ۷۹ برنامه پنجم توسعه این جایزه ملی بهره وری باید طراحی شود.

رئیس سازمان ملی بهره وری با بیان اینکه این جایزه ملی در حال طراحی بوده و کار طراحی آن رو به اتمام است گفت: هدف از طراحی این جایزه ملی الگو قرار گرفتن برای سایر جایزه ها در کشور بوده و اینکه بنگاههایی که حقشان بوده این جایزه را دریافت کنند.

طباطبایی همچنین از پیاده سازی چرخه مدیریت بهره وری در تمام دستگاههای اجرایی کشور خبر داد و تصریح کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه این چرخه مدیریت باید در همه دستگاههای اجرایی کشور پیاده سازی شود.

وی از اجرای ۱۳ پروژه چرخه مدیریت بهره وری در کشور در قالب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور خبر داد و بیان داشت: در این راستا از مجموع این ۱۳ پروژه، ۱۰ پروژه در بنگاهای اقتصادی بزرگ کشور اجرایی می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده