طرح بهسازی تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب شهر دلیجان اجرایی شد

تصفیه خانه دلفان معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: در راستای بهبود عملکرد تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب شهر دلیجان و ارتقاء شاخص‌های کیفی خروجی تصفیه خانه این تاسیسات مهندسی مجدد و بهسازی شدند.

بهمن آنالویی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، بااشاره به اجرای طرح بهسازی تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب شهر دلیجان اظهار داشت: این طرح بااجرای اقداماتی مانند نوسازی و طراحی قالب و مهندسی معکوس و ساخت چنگک های آشغالگیر مکانیکی دانه درشت تصفیه خانه فاضلاب دلیجان و ساخت3700 عدد از چنگک های مذکور به عنوان یدک، تعمیر اساسی و تعویض چنگک‌های آسیب دیده آشغالگیر مکانیکی صورت گرفت.

وی افزود: از سوی دیگر اقدامات تصفیه خانه فاضلاب و برقراری سیستم تزریق کلر تصفیه خانه فاضلاب با استفاده از پساب فاضلاب به صورت موازی با سیستم تزریق قبلی و صرفه جویی در مصرف آب شبکه به مقدار بیش از 50 متر مکعب در روز از دیگر کارهای انجام گرفته بود.

آنالویی اضافه کرد: در مجموع این اقدامات با هزینه ای بالغ بر 510 میلیون ریال  راستای مهندسی مجدد این تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان دلیجان انجام شده است.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات این شرکت در راستای بهسازی تصفیه خانه فاضلاب  دلیجان می توان به طراحی و اجرای خط لوله 200 میلیمتری بای‌پس برکه اختیاری شماره 2 بطول 370 متر، طراحی و اجرای خط لوله 500 میلیمتر بای پس برکه اختیاری شماره 1 بطول 370 متر است که منجر به امکان بهره برداری تصفیه خانه فاضلاب به صورت 2 جریان کاملاً مجزا شده و  در ارتقا راندمان تصفیه فاضلاب نقش موثری دارد اشاره کرد.

وی اضافه کرد: تخلیه لجن برکه‌های بی هوازی شماره 1 و 2  و برکه اختیاری شماره 2 تصفیه خانه فاضلاب دلیجان و آماده سازی آن برای استفاده مجدد از این برکه از دیگر اقداماتی است که در راستای ارتقاء شاخص های کیفی خروجی تصفیه خانه شهرستان دلیجان انجام شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح بهسازی تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب شهر دلیجان اجرایی شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X