ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طرح بهسازی تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب شهر دلیجان اجرایی شد

تصفیه خانه دلفان معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: در راستای بهبود عملکرد تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب شهر دلیجان و ارتقاء شاخص‌های کیفی خروجی تصفیه خانه این تاسیسات مهندسی مجدد و بهسازی شدند.

بهمن آنالویی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، بااشاره به اجرای طرح بهسازی تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب شهر دلیجان اظهار داشت: این طرح بااجرای اقداماتی مانند نوسازی و طراحی قالب و مهندسی معکوس و ساخت چنگک های آشغالگیر مکانیکی دانه درشت تصفیه خانه فاضلاب دلیجان و ساخت3700 عدد از چنگک های مذکور به عنوان یدک، تعمیر اساسی و تعویض چنگک‌های آسیب دیده آشغالگیر مکانیکی صورت گرفت.

وی افزود: از سوی دیگر اقدامات تصفیه خانه فاضلاب و برقراری سیستم تزریق کلر تصفیه خانه فاضلاب با استفاده از پساب فاضلاب به صورت موازی با سیستم تزریق قبلی و صرفه جویی در مصرف آب شبکه به مقدار بیش از 50 متر مکعب در روز از دیگر کارهای انجام گرفته بود.

آنالویی اضافه کرد: در مجموع این اقدامات با هزینه ای بالغ بر 510 میلیون ریال  راستای مهندسی مجدد این تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان دلیجان انجام شده است.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات این شرکت در راستای بهسازی تصفیه خانه فاضلاب  دلیجان می توان به طراحی و اجرای خط لوله 200 میلیمتری بای‌پس برکه اختیاری شماره 2 بطول 370 متر، طراحی و اجرای خط لوله 500 میلیمتر بای پس برکه اختیاری شماره 1 بطول 370 متر است که منجر به امکان بهره برداری تصفیه خانه فاضلاب به صورت 2 جریان کاملاً مجزا شده و  در ارتقا راندمان تصفیه فاضلاب نقش موثری دارد اشاره کرد.

وی اضافه کرد: تخلیه لجن برکه‌های بی هوازی شماره 1 و 2  و برکه اختیاری شماره 2 تصفیه خانه فاضلاب دلیجان و آماده سازی آن برای استفاده مجدد از این برکه از دیگر اقداماتی است که در راستای ارتقاء شاخص های کیفی خروجی تصفیه خانه شهرستان دلیجان انجام شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده