ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مسابقات قرآن ایران از قوی‌ترین مسابقات جهانی است

سی‌وسومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بوسعده عمر، داور بین المللی از کشور الجزایر در رشته قرائت و حفظ کل قرآن است که به عنوان همراه میهمانان در سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم حضور دارد.

او نظرات کارشناسی دقیقی در زمینه رقابت های قرآنی دارد که در گفتگویی که با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم انجام داده، از تجربیاتش برای ما گفت.

شما را به عنوان داور بین المللی قرآن کریم می شناسیم. کمی از فعالیت های خودتان در حوزه قرآنی بگویید.

من جزء گروه داوری قرآنی از کشور الجزایر هستم. به عنوان استاد دانشگاه در رشته تخصصی قرائت در الجزایر تدریس میکنم. همچنین در وزارت اوقاف و امور شرعی این کشور مشغول به کار هستم.

شما دوره سی و یکم از مسابقات بین المللی قرآن کریم در کمیته داوری حضور داشتید. درست است؟

همین طور است. من در سال 2014 جزء هیئت داوران این مسابقات بودم.

با این کارنامه قرآنی که در رشته داوری مسابقات دارید، مسابقات بین المللی قرآن کریم در جمهوری اسلامی ایران را در چه سطحی ارزیابی می کنید؟

باید تاکید کنم که مسابقات بین المللی قرآن کریم در جمهوری اسلامی ایران از بالاترین و قوی ترین مسابقات جهانی است. به طوریی که رقابت ها هم در رشته قرائت و هم در رشته حفظ کل قرآن کریم بسیار قوی است.

فکر می کنید مسابقات در این دوره چه پیشرفتی نسبت به سال های قبل داشته است؟

در عین حال مسابقات قرآنی در این کشور بسیار خوب برگزار می شود. چون در سال 2014 که داور رقابت های قرآنی در این کشور بودم شاهد حضور حافظان و قاریان خوبی بودم. اما امسال با کما تعجب مشاهده کردم که سطح تلاوت ها بسیار قوی تر شده و این نقظه قوت حائز اهمیت در رقابت هاست.

به اعتقاد شما این مسابقات چه دستاوردی برای جامعه مسلمانان جهان خواهد داشت؟

این مسابقات فرصت بسیار خوبی است تا فرزندان امت اسلامی بر گرد سفره قرآن کریم جمع شوند. همان طور که می دانید شرکت کنندگان در چنین مسابقاتی از جمله بهترین جوانان مسلمان هستند. بر همین اساس می توان گفت جمع شدن آن ها بر گرد قرآن درواقع نزدیکی ملت ها را به دنبال خواهد داشت.

نقش جمهوری اسلامی ایران را در عرصه بین الملل چگونه می بینید؟

می توان گفت جمهوری اسلامی ایران ملت قوی و محکمی است که در عرصه بین الملل نقش بسیار مهمی دارد. مردم ایران هم مردمی متحد هستند که تمام دنیا آن ها را با اتحاد و یکدلی شان می شناسند که در تابع ولایت فقیه بوده و از آرمان های اسلامی خود دفاع می کنند.

نحوه استقبال و هماهنگی ها در حین مسابقات چگونه بود؟

برنامه ریزی دقیق و خوبی در این دوره مسابقات انجام شد. حتی د ر بازدیدها و تفریحات هم شاهد نظمی بودیم که باعث شد مدعوین و مهمانان برنامه به خوبی با فرهنگ و تمدن ایران آشنا شوند و نیکی ایرانیان را از نزدیک کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده