ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگزاری اولین نشست تخصصی بازرسی هوشمند مجازی


همزمان با روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی اولین نشست تخصصی بازرسی هوشمند مجازی طی مراسمی با حضور رئیس، جانشین، معاونین، مدیران، کارکنان سازمان بازرسی، برخی مدیران ارشد شهرداری تهران و جمعی از مدیران بازرسی کلانشهرهای کشور در تالار ایوان شمس برگزار شد.
به گزارش سرویس «شهری» ایسنا، حسین رحمت، جانشین سازمان بازرسی شهرداری پایتخت در این مراسم گفت: در دنیایی که سرعت تکنولوژی، علم و ورود به فضاهای الکترونیکی و مجازی روز به روز در حال پیشرفت می باشد، استفاده از سیستم بازرسی هوشمند مجازی نیز برای ما یک انتخاب نبوده بلکه اجبار و تکلیف است.
وی افزود: استفاده از سسیستم های نرم افزاری و سخت افزاری شهرداری تهران جهت استفاده مطلوب و همچنین بازرسی از محتوای داده‌های تولید شده در فرایندهای خدماتی، در راستای پیشگیری و مبارزه با فساد اداری شیوه جدیدی است که در سال 93 به دستور ریاست سازمان در برنامه های کار سازمان بازرسی شهرداری تهران قرار گرفت.
وی ادامه داد: وظیفه بازرسی این است که کنترل و نظارت کند تا میان آن چیزی که اجرا می شود با آن چیزی که باید اجرا گردد مطابقت ایجاد شود ، این بازرسی علاوه بر اینکه ایستایی در کار اجرایی ایجاد نمی کند بلکه تسهیل کننده امور نیز است.
جانشین سازمان بازرسی شهرداری تهران با اشاره به استفاده ازنرم افزارهای بازرسی و نظارتی افزود: نیاز سنجی آیتم‌ها، تلفیق و تحلیل اطلاعات و انطباق با فرایندهای موجود و بازرسی را از ضروریات تولید نرم افزارهای نظارتی دانست.
رحمت ادامه داد: تهیه چک لیستهای بازرسی یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه کرد. ما در کار بازرسی و نظارتی به سمت استانداردسازی فعالیت ها رفته‌ایم، چون معتقدیم که وقتی سازمان بازرسی کاری انجام می دهد اثرگزاری نظرات شخصی بازرسین به حداقل برسد.
وی با اشاره به تجهیز بازرسی به هوشمند کردن و آلارم‌های سیستمی خاطر نشان کرد: باید در این زمینه نقاطی که نیاز است با آلارم دادن‌های سیستمی به بازرسان تعریف و مشخص نماییم تا بتوان تخلفات را در تمامی سطوح شناسایی و رسیدگی کرد.احقاق بازرسی هوشمند مجازی مستلزم وجود ساختار اجرایی الکترونیکی است
قائمی مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران نیز در ادامه این نشست گفت: با ورود تکنولوژی جدید به زندگی روزمره ، فرهنگ آن نیز بدنبال آن می‌آید و این امر تا حدی در زندگی ما تاثیر گذاشته است که یا باید به صورت شبکه‌ای کار کنیم یا اصلاً کار نکنیم.
قائمی ضمن تشکر از مدیران ارشد سازمان بازرسی به جهت اعتقاد و برنامه‌ریزی در الکترونیکی کردن کار بازرسی و نظارتی در شهرداری تهران گفت: از اولویت های سازمان فناوری در سال 95 بستر سازی یکپارچه جهت جلوگیری از تخلفات احتمالی بوده و این مجموعه با تمام پتانسیل و امکانات در خدمت کلیه حوزه های شهرداری و من جمله سازمان بازرسی شهرداری تهران خواهد بود.
وی افزود: بازرسی هوشمند مجازی زمانی محقق می شود که مجموعه و یا سازمانی که مورد ارزیابی قرار می گیرد قبلاً الکترونیکی شده باشد و زیر ساخت ها و فرآیندهای اجرایی و نظارتی در آن تعریف شده باشد.
مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات ضمن تشریح فعالیتهای اجرایی حوزه های مختلف شهرداری تهران گفت: بیشترین موفقیت ما در فراهم کردن دامنه نیازمندیهای ماموریت های شهرداری به زیر ساخت های فناوری اطلاعات در حوزه شهرسازی ، مدیریت و هوشمند سازی بدنه شهرداری است.
قائمی با اشاره به تدابیر و تاکیدات شهردار محترم تهران در سیستمی کردن فرآیندهای مالی در شهرداری تهران در راستای جلوگیری از فساد مالی و ارتقاء سلامت اداری از مجموعه مدیران سازمان بازرسی خواست تا مطابق گذشته تعامل و همکاریهای لازم را داشته باشند تا با سرعت بیشتر به این مهم دست یابیم.
علی اکبر جلالی پدر فناوری اطلاعات ایران نیز در این نشست به تشریح راهکارهایی در جهت بستر سازی مناسب در هوشمند سازی و استفاده از فناوری های نوین الکترونیکی در سازمان بازرسی شهرداری تهران پرداخت.
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران، در ابتدای این نشست متن پیام قالیباف، شهردار تهران در خصوص بازرسی مجازی قرائت شد.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده