ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

35 درصد رشد اقتصاد مقاومتی از طریق بهره وری حاصل می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا علی هادی چگنی روز چهارشنبه در شورای توسعه و برنامه ریزی گفت : موضوع بهره وری در کشورهای توسعه یافته نقش اساسی دارد و در دولت تدبیر وامید توجه ویژه ای به بهره وری شده است .
وی افزود: همچنین از مجموع 12 برنامه اقتصاد مقاومتی اولین طرح ارتقا بهره وری است و در برنامه ششم توسعه 35 درصد رشد اقتصاد مقاومتی از طریق بهره وری حاصل می شود.
وی اظهارکرد: لرستان یکی از استان های پایلوت اقتصاد مقاومتی است و در این راستا کارگاه آموزشی ارتقا بهره وری در سازمان مدیریت و برنامه ریزی با حضور کارشناسان بهره وری دستگاه های اجرایی استان در حال برگزاری است .
وی بیان کرد : در حال حاضر مساحت این استان 1.7 و جمعیت آن 2.3 کشور است و در این موارد دارای رتبه 16 می باشد .
چگنی گفت :این استان دارای 11 شهرستان و 25 شهر و دو هزر و 861 وستا است .
وی افزود : در دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی و تلاش در استان نرخ بیکاری از 20 درصد به 13.3 درصد ،ارزش افزوده از 1.27 درصد به 1.36 درصد رسیده است .
وی اظهار کرد : همچنین سهم درآمد سرانه استان از 61 درصد به 66 درصدو نرخ مشارکت اقتصادی از 35 درصد به 36.2 درصد رسیده است .
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان افزود :بر اساس سند اقتصاد مقاومتی تدوین شده در این استان نرخ بیکاری استان از 13.3 درصد به 11.3 درصد ،نرخ مشارکت از 36.2 به 38 درصد ،صادرات غیر نفتی از 192 میلیون دلار به 250 میلیون دلار خواهد رسید .
وی اظهار کرد: همچنین برابر باسند اقتصاد مقاومتی لرستان757 واحد احیا نشده با مطالعه و کارشناسی های لازم و رفع مشکل سرایه در گردش فعال خواهند شد .
7274/6001

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده