ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نگاه صرف دولتی در نوسازی بافت فرسوده شهری جواب نداده است

نریمان مصطفایی روز چهارشنبه در نخستین جلسه ستاد استانی بازآفرینی شهری در زنجان با بیان اینکه باید از پتانسیل خود مردم استفاده شود، افزود: توانمند سازی ساکنان محله های مورد نظر شهری و دوری از مداخله های ظاهری بدون دلیل خاص از جمله مواردی است که باید در این راستا انجام شود.
وی اظهار کرد: باید مجموعه کارهای اقتصادی و اجتماعی در کنار هم افزایی در اقدام ها انجام شود تا به طور عملی هدف گذاری ها اجرایی گردد.
مصطفایی با بیان اینکه برای بازسازی کامل بافت های مورد نظر شهری بهتر است در یک شهرستان دو محله انتخاب و در آن منطقه برنامه ها عملیاتی و ایراد کار مشخص و بعد در کل استان طرح بازآفرینی شهری اجرا شود.
مدیرکل دفتر دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی گفت: باید به شدت از جا به جایی های گسترده ساکنان محله های زیر پوشش دوری شود، چرا که این گونه جابه جایی ها علاوه بر ایران در سایر کشورها نیز شکست خورده و به هیچ عنوان موفق نبوده است.
مصطفایی با اشاره به نداشتن آمار دقیق مهاجرت به مرکز استان ها و شهرهای بزرگ، اظهار کرد: در این ستاد برای برنامه ریزی دقیق نیاز به آمار داریم و به همین منظور پیش بینی ها و دستورالعمل هایی در ستاد برای اجرا توسط استان ها و شهرها تهیه شده است.
وی در رابطه با آغاز به کار ستاد ملی بازآفرینی شهری، یادآور شد: سابقه تشکیل این ستاد به اوایل دهه 80 باز می گردد و در آن زمان یک سند ملی تهیه شد و پنج شهر به صورت آزمایشی زیر نظر ستاد، برنامه های تدوین شده را اجرا کردند.
مدیرکل دفتر دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی افزود: بعد از گذشت یک دهه علاوه بر سکونتگاه های حاشیه شهرها، قرار شد برای مکان های دیگری از جمله بافت فرسوده شهری و برخی از پادگان های قدیمی موجود در محدوده شهری در این ستاد برنامه ریزی شود.
وی با اشاره به لزوم تغییر ساختارها در ستاد اظهار کرد: با توجه به مسئله های به وجود آمده طی سال های گذشته و کارآمد تر شدن مصوبه های ستاد، رئیس جمهوری ریاست این جلسه را برعهده گرفته و برنامه ها کاربردی، راهبردی و جامع تر شده است.
3216/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X