ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افشاگری تازه مجتهد درباره محمد بن نایف

افشاگری تازه مجتهد درباره محمد بن نایف بین الملل > خاورمیانه - ایرنا نوشت: مجتهد از تلاش پشت پرده جانشین ولیعهد عربستان برای کنار زدن محمد بن نایف ولیعهد این کشور از قدرت خبر داد.

پایگاه خبری صعده پرس یمن به نقل از 'مجتهد' کاربر معروف اینترنتی سعودی امروز (چهارشنبه) از تلاش پشت پرده محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان برای کنار زدن محمد بن نایف ولیعهد این کشور از قدرت خبر داد.

مجتهد در گزارشی به شرح زیر نوشت :محمد بن سلمان فرزند پادشاه عربستان قصد دارد تا به تدریج از نفوذ محمد بن نایف کاسته و او را از صحنه سیاست کنار بگذارد.
محمد بن سلمان درهمین راستا تلاش کرده تا نیروهای ویژه ارتش و گارد ملی و وزارت کشور را تحت یک فرماندهی و تحت امر خود قرار دهد.
بن سلمان می خواهد اداره مخدرات که تحت نظر محمد بن نایف اداره می شود را نیز مستقل اعلام کند.
بن سلمان برنامه هایی برای دادن استقلال به ادارات اطلاعات، گارد ملی ونیروهای ویژه نیز دارد تا پس از آن بجز ادارات پلیس، دفاع مدنی و سازمان زندان ها، محمد بن نایف پست های دیگری در اختیار نداشته باشد.

همه این اقدام ها گام های اولیه برای کاستن نفوذ بن نایف تا رسیدن به مرحله پایانی وکنارگذاشتن او ازقدرت وسپس برکناری از ولایتعهدی است تا محمد بن سلمان بتواند پس از آن بر تخت شاهی عربستان تکیه بزند.

پیش از این نیز برخی رسانه های منطقه از رقابت شدید بین دو محمد (محمد بن سلمان فرزند شاه و جانشین ولیعهد و محمد بن نایف ولیعهد عربستان ) بر سر قدرت در این کشور و رسیدن به حکومت پس از ملک سلمان، خبر داده بودند.
محمد بن سلمان در شرایط کنونی و به علت بیماری پدرش در حقیقت حاکم عملی عربستان سعودی به شمار می ‌رود و محمد بن نایف در حالی که عنوان و سمت ولیعهدی را دارد اما عملا در صحنه سیاسی این کشور رقمی بشمار نمی آید.

52310

کلید واژه ها: عربستان -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده