ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

محدودیت‌های ترافیکی در آستانه تعطیلات نیمه‌شعبان

به گزارش خبرنگار مهر، آخرین وضعیت ترافیکی محورهای برون شهری نشان می‌دهد که تهران - شهريار (دپو) و آزادراه تهران - کرج (عوارضي قديم) با ترافیک نیمه سنگین روبرو است. همچنین در استان مازندران محور ساري - قائمشهر با ترافیک نیمه سنگین مواجه است. ترافیک در آزادراه کرج - تهران کيلومتر۲۵، آزادراه کرج - قزوين (گلشهر)، آزادراه کرج - قزوين (ترمينال کلانتري)، آزادراه تهران - کرج کيلومتر۲۵ و آزادراه کرج - تهران پل کلاک هم نیمه سنگین است.

افزایش ۲.۳ درصدی تردد در محورهای برون شهری

بر اساس‌ اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر‌خط‌ ‌در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به‌ روال عادی ‌جریان دارد.

براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۶۶۴ دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته نسبت به روز قبل ۲.۳ افزایش‌ نشان می‌دهد.

در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۷ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۴ الی ۵ صبح صورت پذیرفته که هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات نیمه شعبان

‌تردد موتور‌سیکلت از ساعت ۱۲:۰۰ ظهر روز چهارشنبه مورخ ۹۵/۰۲/۲۹ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز دوشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۳ ‌از محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است؛ تردد موتور‌سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

در محور کرج – چالوس‌ تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت‌ ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۵/۰۲/۳۱ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۱ از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است؛ با اعلام مأمورین پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷:۳۰ روز جمعه مورخ ۹۵/۰۲/۳۱ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۱ از ۱۵ کیلومتری جنوب مرزن‌آباد (محدوده دزدبن) به سمت کرج یک‌طرفه خواهد بود.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۲ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز دوشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۳ از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است؛ ‌‌با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۳۰ روز یکشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۲ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز دوشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۳ از ۱۵ کیلومتری جنوب مرزن‌آباد (محدوده دزدبن) به سمت کرج یک‌طرفه خواهد بود.

در محور هراز ‌‌تردد انواع تریلر ‌کماکان ممنوع است همچنین تردد‌ کامیون‌ و کامیونت‌ به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۰۸:۰۰ روز چهارشنبه مورخ ۲۹/۰۲/۹۵ الی ساعت ۰۸:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۰۳/۰۳/۹۵ از محور هراز ممنوع ‌است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۲ الی ساعت ۰۳:۰۰ بامداد روز دوشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۳ از رودهن به آب اسک ممنوع است؛ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۲ الی ساعت ۰۳:۰۰ بامداد روز دوشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۳ ازآب اسک تا رودهن (محدوده مشاء) به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

در محور فیروز کوه‌ تردد همه تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۰۸:۰۰ روز چهارشنبه مورخ ۹۵/۰۲/۲۹ الی ساعت ۰۸:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۳ از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع است.

تردد‌ کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت ۰۸:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۲ الی ساعت ۰۸:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۳ از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع ‌است.

در محور قدیم رشت – قزوین و محور اردبیل – آستارا و بالعکس‌ تردد انواع تریلر و کامیون‌ به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۲ از رشت به قزوین و اردبیل به آستارا ممنوع است.

در محور فاروج – شیروان – بجنورد – چمن بید و محور چمن بید – جنگل گلستان و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون‌ به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای پنجشنبه و یکشنبه مورخ‌ ۹۵/۰۲/۳۰ و ۹۵/۰۳/۰۲‌ ممنوع ‌است.

تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت از ساعت ۱۰:۰۰ روز شنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۱ الی ساعت ۱۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۲ از‌ میدان ۷۲ تن به سمت جمکران ممنوع و وسایل نقلیه می‌توانند از مسیر جایگزین (پل میدان ۷۲ تن به سمت اتوبان قم – کاشان) تردد کنند.

‌تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت از ساعت ۱۰:۰۰ روز شنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۱ الی ساعت ۱۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۲ از‌ عوارضی اتوبان قم-کاشان به سمت میدان ۷۲ تن ممنوع و وسایل نقلیه می‌توانند از مسیر جایگزین (اتوبان قم – کاشان به سمت رودخانه تغییر مسیر داده و در ادامه از کنارگذر منتهی به خیابان شهید بادیان وارد کمربندی امام علی (ع) و در ادامه به سمت جاده قدیم قم – تهران و سلفچگان) تردد ‌کنند.

تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت از ساعت ۱۰:۰۰ روز شنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۱ الی ساعت ۱۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۲ از‌ جاده قدیم کاشان – قم نرسیده به پل امیرکبیر به سمت مسجد مقدس جمکران ممنوع و وسایل نقلیه‌ می‌توانند از مسیر جایگزین (کنارگذر پل امیرکبیر به اتوبان کاشان – قم) تردد کنند.

در محور های دلیجان – نراق، مشهد اردهال – کاشان، محور قدیم ساوه – همدان و محور قدیم ساوه – سلفچگان تردد انواع کامیون و تریلر به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت ۱۲:۰۰ روز شنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۱ الی ساعت ۱۲:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۹۵/۰۳/۰۳ ‌ممنوع ‌است.

پرترددترین جاده‌های کشور

آزادراه کرج-تهران، آزادراه تهران-کرج، آزادراه ‌قزوین-کرج، ‌‌‌ آزادراه کرج-قزوین، ‌آزادراه‌ ‌‌‌تهران-قم، ‌‌آزادراه ‌قم-تهران، آزادراه ساوه-‌تهران، آزادراه تهران-ساوه، مسیر پاکدشت-تهران‌ و تهران-پاکدشت، محور تهران-شهریار و محور جاجرود-تهران در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته‌اند. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

ممنوعیت تردد به دلیل مشکلات جوی‌

محور شمشک - دیزین واقع در استان‌های البرز و تهران‌‌ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش برف و باران و احتمال ریزش کوه‌ مسدود‌ است.

محور رودان-بندرعباس (مسیر رفت) ‌ واقع در استان هرمزگان‌ از مورخ ۱۲ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل ریزش کوه مسیر مسدود و هدایت بار ترافیکی از مسیر برگشت به صورت دو طرفه امکان‌پذیر ‌است.

محور سی سخت - بیده‌ واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد از مورخ ۲۵ آبان ۹۴ تا اطلاع بعدی‌ با توجه به کوهستانی و برفگیر بودن و نبود ایمنی کافی مسیر مسدود اعلام می‌شود.

آزادراه رشت-قزوین باند رفت محدوده توتکابن به رودبار نرسیده به تونل نصفی‌ واقع در استان گیلان، از مورخ ۲۳ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل جلوگیری از وقوع رانش ناشی از اختلاف سطح ایجاد شده مسیر مسدود است و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم رستم آباد - رودبار انجام می‌گیرد.

کمربندی دهلران-اندیمشک ‌واقع در استان ایلام‌ از روز ۲۶ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید باران و آبگرفتگی مسدود و تردد از مسیر جایگزین داخل شهر دهلران انجام می‌شود.

محور اولنگ – شاهرود واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ از مورخ ۲۹ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید باران و آب گرفتگی مسدود است.

ممنوعیت تردد به‌ تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه‌

محور هراز‌ واقع در استان‌های مازندران و تهران از مورخ ۶ اردیبهشت لغایت ۳۱ اردیبهشت ۹۵ ‌روزهای شنبه تا  سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۲۰ الی ۵ بامداد به غیر از روز سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه‌ و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات تعریض و بهسازی واحداث ۲ دستگاه پل قوسی و عملیات خاکبرداری نقاط حادثه خیز، محدوده شنگلده تا گزنک (حدفاصل کیلومتر ۷۳ تا۲۰۰+۷۶‌) و محدوده چلاو (پیچ پرن) ‌ محور مسدود و تردد از محورهای فیروزکوه و کندوان انجام می‌شود.

محور امیدیه - جایزان، واقع دراستان خوزستان‌ به‌دلیل اجرای عملیات ترمیم جاده اصلی‌ حدفاصل کیلومتر ۳ الی ۶۰۰+۷ ‌از ۲۱ فروردین لغایت ۲۱ خرداد ۹۵ به صورت ۲۴ ساعته مسدود است و تردد از محور جایگزین امیدیه – آغاجاری – چم نظامی – جایزان انجام می‌شود.

در محور دماوند ـ فیروزکوه‌ واقع در استان تهران، از مورخ ۲۱ فروردین لغایت ۳۱ خرداد ۹۵ ‌روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت ۸ تا ۱۸ و روز‌های چهارشنبه تا ساعت ۱۴ هر هفته، به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حفاظتی پلیمری، حد فاصل جابان تا هنرستان کشاورزی آئینه ورزان، تردد همزمان با اجرای عملیات‌‌ و رعایت احتیاط انجام می‌شود. ‌

محور کرج - چالوس (کندوان) ‌‌ از مورخ ۲۱ فروردین تا ۲ تیر ۹۵ ‌روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۱۶ و روز چهارشنبه تا ساعت ۱۲ هر هفته ‌‌به غیر از ‌ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت حدفاصل تونل کندوان تا میدان امیر کبیر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

در ‌آزاد‌راه تهران – قم‌ واقع در استان تهران‌ از مورخ ۲۱ فروردین لغایت ۲ تیر ۹۵ ‌روزهای شنبه تا دو شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ و روز سه‌شنبه تا ساعت ۱۲ هر هفته ‌به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و ‌ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت، حدفاصل عوارضی تا پایان حوزه استحفاظی اداره راه وشهرسازی استان تهران، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم مسیر) انجام می‌شود.

محور قدیم تهران – قم‌ واقع در استان تهران‌ از مورخ ۲۳ فروردین لغایت ۲ تیر ۹۵ ‌روزهای شنبه تا ‌دو‌شنبه از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۷ و روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه تا ساعت ۱۲ ‌به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت، حدفاصل کهریزک تا پلیس‌راه حسن آباد، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب انجام می‌شود.

‌آزادراه تهران – ساوه، واقع در استان تهران‌ از مورخ ۱ اردیبهشت لغایت ۳۱ تیر ۹۵ روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت ۷:۰۰ الی ۱۸ و روز چهارشنبه تا ساعت ۱۴ هر هفته‌ به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت، حدفاصل اتوبان آزادگان تا پل رودشور، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

در محور اختصاصی فرودگاه امام خمینی (ره) ‌ واقع در استان تهران‌ از روز ۵ اردیبهشت تا ۱۵ تیر ۹۵ روزهای شنبه تا‌ سه‌شنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۸ و روز چهارشنبه تا ساعت ۱۲ هر هفته‌ به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت، حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۸ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور هراز‌ واقع در استان‌های تهران و مازندران از مورخ ۱۱ اردیبهشت لغایت ۲ تیر ۹۵ روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت ۰۷:۳۰ تا‌ ۱۸:۳۰ هر هفته به غیر از ‌‌‌ایام تعطیلات رسمی و روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت، تعریض، بهسازی و چهارخطه کردن محور، حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۵ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور انجام می‌شود.

آزاد‌راه تهران-ساوه (مسیر رفت ۲۰۰ متر از ابتدای حوزه بعد از آزادگان) از مورخ ۱۹ اردیبهشت لغایت ۳۱ اردیبهشت ۹۵ روزهای شنبه تا ‌دوشنبه از ساعت ۷:۰۰ الی ۱۸ و روز سه‌شنبه تا ساعت ۱۲ ‌هر هفته به غیر از ‌ایام تعطیلات رسمی و روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات شتشوی تابلو VMS و VSL ‌‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

‌آزاد‌راه تهران – قم (مسیر رفت و برگشت) ‌ از مورخ ۱۹ اردیبهشت لغایت ۳۱ اردیبهشت ۹۵ ‌روزهای شنبه تا دوشنبه از ساعت ۷:۰۰ الی ۱۸ و روز سه‌شنبه تا ساعت ۱۲ ‌هر هفته ‌به غیر از ‌ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات شتشوی تابلوهای VMS و VSL ‌ حدفاصل عوارضی تا پل فرودگاه، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند و یا با شماره‌های ۱۴۱ و ۸۸۹۲۵۲۵۲ تماس بگیرند.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده