ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لیزینگ ریلی با همکاری خارجی‌ها ایجاد می شود

آخوندی وزیر راه و شهرسازی از ایجاد لیزینگ در بخش ریلی با هکاری خارجی ها خبر داد و گفت: صندوق توسعه حمل و نقل توسط مجلس تصویب شده که با ابلاغ قانون آن می توانیم یک نهاد لیزینگ در حوزه ریلی را پایه گذاری کنیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عباس آخوندی در پاسخ به تسنیم اظهار کرد: نام آوران بزرگ صنعت ریل جهان در نمایشگاه حمل ونقل ریلی حضور یافته و در حال ارزیابی بازار و تبادل تجاری و دانش فنی با سازندگان ایرانی هستند. خوشبختانه خیلی از تولیدکنندکان داخلی مذاکرات زیادی با همتایان خارجی داشته اند.

وی با بیان این که سازندگان خارجی نیز پس از 15 سال به بازار ایرانی برمی گردند، تصریح کرد: صنعت ریلی دامنه بسیار وسیعی دارد و شاید فقط واگن و ریل را بشناسیم، اما سیستم های الکترونیکی، علائم، ارتباطات و حتی برای افزایش حمل مسافر سیستم های مختلف وجود دارد.

وی با بیان این که برای خارجی ها بسیار جالب بود که تولیدکنندگان ایرانی در حوزه های مختلفی ورود پیدا کرده اند و الان بهتر می توانند همکاری کنند، افزود: مسئله مهم صنعت ریلی تامین مالی است، وزارت راه فقط تامین کننده زیرساخت است و بقیه صنعت خصوصی شده است. از این رو تامین مالی در بازار خصوصی برای سیستم های واگن های باری، مسافری، لکوموتیو و توسعه ظرفیت مهم است.

وی ادامه داد: در مذاکره با شرکت های خارجی آنها بیشتر به دنبال سیستم های اجاره و اجاره به شرط تملیک هستند که بتوانند نهادهایی به نام لیزینگ در حوزه حمل و نقل ریلی را در ایران پایه گذاری کنند و باید به این سمت برویم. اگر منتظر باشیم شرکت های ریلی ما سفارش بدهند، باید بدانیم که آنها توان مالی بسیار محدودی دارند و حجم سفارشات آنها نیز محدود خواهد بود.

آخوندی با بیان "باید به دنبال سیستم هایی برویم تا بتوانیم سفارش انبوه  داشته باشیم"، گفت: در سطح دولت با محدودیت منابع مواجه هستیم و الان سفارش دهنده نیست. این یک محدودیت در صنعت ریلی است و امیدوارم بتوانیم نهاد مالی پشتیبان برای این بخش ایجاد کنیم، در این رابطه با خارجی ها مذاکره ای کرده ایم تا پیشنهادات آنها را دریافت کنیم، از سوی دیگر صندوق توسعه حمل و نقل توسط مجلس تصویب شده که با ابلاغ قانون بتوانیم یک نهاد لیزینگ در حوزه ریلی پایه گذاری کنیم.

وی گفت: در این صورت امکان سفارش انبوه را در ایران خواهیم داشت و می توانیم از این وضعیت تنگنای مالی خارج شویم. فعلا از جهت فنی و فناوری، صنعت ریلی در وضعیت خوبی قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره مسکن مهر گفت: تاکنون یک میلیون و 850 هزار واحد از این طرح تمام و واگذار شده، من هر چه توضیح می دهم که اینها واگذار شده باز هم می پرسند که کی واگذار می شود.
آخوندی ادامه داد: حدود 350 هزار واحد باقیمانده که انشالله آنها را جمع می کنیم

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده