ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

6.7 میلیون دلار درآمد کلینتون ها از محل سخنرانی هایشان در سال 2015

تارنمای این شبکه خبری آمریکایی روز سه شنبه در گزارشی نوشت: موضوع سوابق مالی و مالیاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ؛ بحث روز محافل انتخاباتی آمریکاست. در این میان موضوع درآمدهای خانواده کلینتون ها از محل سخنرانی، به یک بحث داغ در محافل سیاسی آمریکا بدل شده است و بویژه با توجه به نامزدی هیلاری کلینتون برای احراز مقام ریاست جمهوری آمریکا، وی از این منظر هدف حملات کوبنده انتقادی قرار دارد.
ABC News در ادامه گزارش خود افزود: سخنرانی های بیل و هیلاری کلینتون در اماکن مختلف، بخصوص بانکهای بزرگ و بازار بورس 'وال استریت ' انجام گرفته است و هر دو بابت آنها مبالغ هنگفتی پول دریافت کرده اند.
بیشترین حملات انتقادی از جانب 'برنی سندرز' رقیب انتخاباتی و هم حزبی کلینتون مطرح شده که از کلینتون خواسته است رونوشت کامل سخنرانی هایی را که انجام داده است، منتشر سازد، کاری که او تا به این هنگام از آن طفره رفته است .
کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون روز سه شنبه زیر این فشارها، مستنداتی را راجع به وضع کلی درآمد هیلاری کلینتون و همسرش از محل سخنرانی هایی که انجام داده اند، در تارنمای این اردوگاه انتخاباتی منتشر ساخت.
طبق اسناد ارائه شده در گزارش کارزار انتخاباتی کلینتون، این نامزد انتخاباتی پارسال شش سخنرانی با دریافت پول انجام داد که مجموع در آمد آن بالغ بر
1.475 میلیون دلار بود. بزرگترین درآمدی که کلینتون از انجام این سخنرانی ها به دست آورد از محل سخنرانیش در Ebay در تاریخ سوم مارس 2015 بود که بابت آن 315 هزار دلار دریافت کرد.
پایینترین درآمد حاصل از این راه نیز مبلغ 150 هزار دلار بود که از سخنرانی در Imperial Bank of Commerce کانادا عایدش شد.
کلینتون پارسال در هیچ بانکی سخنرانی نکرد.
کلینتون از تاریخ 12 آوریل 2015 ( 25 فروردین 94) که آمادگیش را برای نامزدی ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد، بابت هیچیک از سخنرانی هایش پولی دریافت نکرده است .
این سند همچنین نشان می دهد که بیل کلینتون پارسال 22 سخنرانی همراه با دریافت پول انجام داد و بابت آنها مجموعا 5.25 میلیون دلار دریافت کرد. 11 فقره از این سخنرانی ها بعد از نامزد شدن همسرش برای ریاست جمهوری انجام گرفته است.
بیل کلینتون تا پیش از اعلام نامزدی هیلاری برای ریاست جمهوری، بابت یک سخنرانی در UBS مبلغ 225 هزار دلار هزار دلار گرفت. او پس از اعلام نامزدی همسرش، بابت سخنرانی در یک شرکت سهامی خاص به نام Apollo Global Management مبلغ 250 هزار هزار دلار دریافت کرد.
این زوج از زمانی که هیلاری کلینتون نامزد ریاست جمهوری شده است، بنحوی مشهود تعداد سخنرانی هایشان را کم کرده اند . به عنوان مثال در سال 2014 خانواده کلینتونها از نزدیک به 100 سخنرانی که با دریافت پول همراه بود، مجموعا 18میلیون دلار درآمد داشته اند. عمده این سخنرانی ها در بانک ها بوده است .
هیلاری کلینتون علاوه بر درآمدی که از محل سخنرانی ها در جاهای مختلف کسب می کند، بیش از 55 میلیون دلار هم بابت حق نشر چاپ تازه ترین کتابش به نام 'انتخاب های دشوار' دریافت کرده است .
این اسناد افشا شده مالی که تیم انتخاباتی هیلاری آن را منتشر ساخته است، شامل اظهارنامه مالیاتی وی نیست، ضمن آنکه نرخ مالیاتی او را هم نشان نمی دهد و بیان نمی کند که پارسال وضع مالیاتی او چگونه بوده است .
اردوگاه انتخاباتی کلینتون تابستان گذشته در تارنمای خود اظهارنامه مالیاتی 14 سال گذشته او را منتشر ساخت. طبق این اسناد او و همسرش در سال 2014 نرخ مالیاتی 7/35 درصد را پرداخت کرده اند .
این فرم ها مربوط به اظهارنامه مالیاتی کلینتون در سال 2015 نیست .
شبکه خبری ABC News در ادامه گزارش خود نوشت: هدف پنهان کارزار انتخاباتی کلینتون از انتشار اسناد مالیاتی این نامزد انتخابات این است که حربه ای برای تداوم حمله به 'دونالد ترامپ' داشته باشد و اعلان کند که ترامپ اقدام مشابهی انجام نخواهد داد و اظهارنامه مالیاتی خود را منتشر نخواهد کرد.
'کریستینا رینولدز' سخنگوی کارزار کلینتون با صدور بیانیه ای در این زمینه گفت 'دونالد ترامپ لاف زیاد می زند اما به رغم همه این لاف زدن ها ارائه فرم شخصی افشای مالی شخصی وی هرگز دال بر شفافیت او نیست. این یک الزام قانونی برای هر فردی است که خواهان احراز مقام ریاست جمهوری است'.
وی افزود 'هیلاری کلینتون تمام سوابق خود را ارائه داده و اکنون نوبت به ترامپ است تا او هم حسن نیت خود را نشان دهد و ثابت کند آیا حاضر است همانند تمام نامزدهای ریاست جمهوری به ارائه سوابقش پایبند بماند و همه اظهارنامه های موجود مالیاتیش را عرضه خواهد کرد یا نه '.
در تارنمای اینترنتی کلینتون که در آن اظهارنامه های مالیاتی وی عرضه شده است، یک شعار تبلیغاتی ظاهر می شود که می گوید 'دونالد ترامپ هم باید اظهار نامه های مالیاتیش را رو کند'.
اروپام**1591**1479

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X