ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرودگاه ایلام بین المللی شد

هیأت وزیران فرودگاه شهدای ایلام را با توجه به ظرفیت های مناسب در حوزه مسافری و پتانسیل لازم برای استمرار فعالیت در آن، به عنوان مرز مجاز هوایی تعیین کرد.

با پیوستن فرودگاه شهدای ایلام به جمع فرودگاه های بین المللی کشور، این فرودگاه نقش مؤثری در رونق و توسعه اقتصادی مناطق غرب کشور و بهبود معیشت مردم این مناطق ایفا خواهد کرد.

هیات دولت در ادامه جلسه روز چهارشنبه خود که به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، سازمان امور مالیاتی کشور را با هدف تسریع در فرآیند رسیدگی به پرونده های تخلفات اداری و مالی و ضرورت برخورد به موقع با آنها، به فهرست دستگاه های موضوع آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری اضافه کرد.

هیأت وزیران همچنین نسبت به تصویب اصلاحات ضمایم کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی ها موضوع قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل 1978 اقدام نمود.

دولت این تصمیم را با توجه به اصلاح مقرره مربوط به کنوانسیون مارپل در خصوص الزامات محوطه ماشین آلات برای تمام کشتی ها و لازم الاجراء شدن آن از تاریخ اول ژانویه 2017 اتخاذ کرد.

هیأت دولت همچنین به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داد برای انجام مذاکره، پیش امضاء (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان اقدام نماید.

صدور مجوز به وزارت راه و شهرسازی برای انجام مذاکره، پیش امضاء (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت سلطنت عمان از دیگر مصوبات جلسه هیأت وزیران بود.

همچنین لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین جمهوری اسلامی ایران و ژاپن، از سوی اعضای دولت به تصویب رسید.

دنیای سفر این نوشته را از « اقتصادنیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت دنیای سفر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده