ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جام جهانی کشتی فرنگی شیراز: آلمان و بلاروس کمترین شرکت کننده دارند

به گزارش خبرنگار ایرنا مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی که از سال 1980 آغاز شده است، تیم های شرکت کننده به صورت تیمی با هم پیکار می کنند.
تیم هایی می توانند در این مسابقات شرکت داشته باشند که جزو هشت تیم برتر رده بندی اتحادیه جهانی کشتی قرار گرفته باشند از این رو تیم های ایران، روسیه، جمهوری آذربایجان، ترکیه، اوکراین، بلاروس، قزاقستان و آلمان در سی و چهارمین دوره این رقابت ها شرکت دارند.
بر اساس قرعه کشی صورت گرفته،تیم های روسیه، بلاروس، آلمان و قزاقستان درگروه یک قرار دارند و ایران، آذربایجان، اوکراین و ترکیه هم در گروه دوم با هم پیکارمی کنند و تیم آلمان و بلاروس هر کدام با یک عنوان سومی کمترین افتخار را در جام جهانی کشتی فرنگی دارند.
طی سی وسه دوره برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی،تیم روسیه در مجموع با کسب 18عنوان قهرمانی (12 بار با نام اتحاد جماهیر شوروی و 6 بار با نام روسیه)، هشت نایب قهرمانی و یک عنوان سومی، پُرافتخار ترین تیم این رقابت هاست.
همچنین تیم کوبا با چهار عنوان قهرمانی، پنج نایب قهرمانی و دو مقام سومی در جایگاه دوم قرار دارد و تیم ایران هم با چهار مقام قهرمانی، دونایب قهرمانی و سه مقام سومی، رده سوم را به خود اختصاص داده است.
تیم آلمان یک بار در سال 1995به عنوان میزبان شانزدهمبن دوره این رقابت ها بود که پس از تیم های کوبا و روسیه به مقام سوم رسید که بهترین مقام این تیم در دوره های مختلف است و یک بار هم هفتم شده است.
تیم کشتی فرنگی آلمان در دوره گذشته (سی و سومین دوره) این رقابت ها که به میزبانی ایران برگزار شد به مقام هفتم رسید.

*ترکیب تیم آلمان برای حضور در مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی 2016 شیراز
داستین اسچرف در وزن 59 کیلوگرم کشتی می گیرد و در 66 کیلوگرم هم موهامت یتر به مصاف حریفان خود می رود،
ماکسیمیلیان اسچوابی، جان روتر و هانس واگنر که مدال برنز جوانان جهان را دارند به ترتیب در وزن 71 ، 75 و 80 کیلو گرم کشتی می گیرند .
در وزن 85 کیلوگرم، فلوریان نیومایر، 98 کیلوگرم، محمد سیور قهرمان زیر 23 سال اروپا و در130کیلوگرم هم کریستین یوهن با مدال برنز زیر 23 سال اروپا به مصاف حریفان خود می روند.

•بلاروس در جام جهانی تنها یک مقام سومی دارد
تیم بلاروئس تنها یک بار در سال 2011 به عنوان میزبان بیست و نهمین دوره این رقابت ها شرکت داشت که پس از تیم های ایران و روسیه به مقام سوم رسیدکه این بهترین مقام این تیم طی دورانی است که شرکت داشته است .
تیم کشتی فرنگی بلاروس در دوره گذشته (سی و سومین دوره) این رقابت ها که به میزبانی ایران برگزار شد به مقام هفتم رسید و در سی و چهارمین دوره با هشت کشتی گیر کمترین شرکت کننده را دارد.

* ترکیب تیم بلاروس برای حضور در مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی 2016 شیراز
در وزن 59 کیلوگرم، البک تاجیف نایب قهرمان جهان و قهرمان اروپاست، یاروسلاو کارداش، پاول لیخ و تیسمور بردیف به ترتیب در وزن 66، 71 و 75 کیلو گرم کشتی می گیرند.
همچنین در وزن 80 کیلو گرم پاول رامینچوک، 85 کیلوگرم هوها هاهیندزه، 98 کیلوگرم سرگئی استرادوب و در 130 کیلوگرم هم گئورگی چوهاشویلی شرکت دارند.
سی و چهارمین دوره پیکارهای کشتی فرنگی جام جهانی، روزهای سی ام و سی و یکم اردیبهشت ماه 95 در سالن شهید آیت الله دستغیب شیراز برگزار می شود.
7368 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده