ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گلایه های رئیس کمیته ملی المپیک از وضعیت داوری در دنیای بوکس

به گزارش روز چهارشنبه کمیته ملی المپیک، کیومرث هاشمی افزود: این نشان می دهد نگاه خوبی در این زمینه دارید ولی ایران به عنوان یکی از قدرت های ورزشی آسیا، در رشته بوکس گذشته خوبی دارد و انتظار حمایت ویژه برای رشد این رشته از سوی فدرسیون جهانی را داریم.
وی اظهار داشت: در گذشته، ایران کرسی های مختلفی در فدراسیون جهانی داشت و انتظار داریم تا در این زمینه فدراسیون جهانی توجه ویژه ای به ایران داشته باشد همچنین بهتر بود در بحث داوری نیز شرایطی فراهم می شد تا داوران ما بتوانند در مسابقات مختلف، از جمله المپیک حضور داشته باشند.
هاشمی ادامه داد: متاسفانه گاهی اوقات مسائلی در داوری بوکس در رقابت های قاره ای و جهانی دیده می شود و پیشنهاد می دهیم تا با بررسی کارشناسان فدراسیون جهانی، فضای داوری به سمتی حرکت کند که شاهد اشتباهات و اعتراضات کمتری باشیم و نحوه قضاوت ها و امتیاز دهی به گونه ای باشد که یک تماشاگر، مشتزن و مربی بدانند در جریان مسابقه نتیجه به چه نحو است.
وی تصریح کرد: بوکس با تلاش های رئیس زحمتکش آن و مجموعه مربیان و مشتزنان جوانش تلاش دارد تا بتواند در بین مدعیان جهانی جایگاهی برای خود داشته باشد و برای رسیدن به این هدف کمیته ملی المپیک ضمن حمایت از این رشته، انتظار دارد فدراسیون جهانی هم کمک های لازم را داشته باشد.
رئیس فدراسیون جهانی بوکس نیز در این دیدار با ابراز رضایتمندی از سفر به ایران گفت: صحبت های رئیس کمیته ملی المپیک نشان می دهد بخوبی بر وضعیت فدراسیون جهانی اشراف دارد و به طور قطع اگر برنامه های من مورد تایید نبود برای دو دوره پیاپی رای نمی آوردم.
«چینگ کو وو» خاطر نشان کرد: ناطق نوری رئیس فدراسیون ایران از چهره های سرشناس بوکس جهان بوده و بخوبی از وضعیت این رشته خبر دارد ولی برای رشد می بایست در بحث مربیگری و داوری تلاش بیشتری داشته باشید چرا که شما بوکسورهای خوبی دارید و فدراسیون جهانی هم می تواند در این باره حمایت های لازم را داشته باشد.
وی ادامه داد: البته در بخش بانوان با توجه به حضور آن در المپیک امیدواریم شرایطی فراهم شود تا بوکس زنان ایران نیز فعالیت خود را آغاز کند و هر چند از موفقیت ورزشکاران زنان کشور ایران در رشته های مختلف خبر دارم و دوست دارم زنان ایرانی در بوکس هم با رعایت تمامی موازین قانونی کشور خود، حضور داشته باشند.
رئیس فدراسیون جهانی بوکس خاطر نشان کرد: در مورد پوشش بانوان ورزشکار ایرانی نیز عکس و فیلم های خوبی در رشته های مختلف تهیه کرده و در این باره فدراسیون جهانی بررسی های لازم را خواهد داشت بخصوص که آیبا به دنبال این است اگر چه بوکس زنان در المپیک ریو در سه وزن برگزاری می شود ولی در المپیک 2020توکیو قصد دارد آن را به 5 وزن افزایش دهد.
وی گفت: البته وضعیت داوری بوکس نسبت به گذشته بهتر شده ولی حتما پیشنهادات شما را به کارشناسان امر در فدراسیون جهانی انتقال خواهم داد و در بخش آموزش مربیان و داوران می توانید روی حمایت های ما حساب کنید.
ورزشی**1067** 1701

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده