ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امام جمعه مشهد: جامعه بدون جوانگرایی سقوط می کند

آیت الله سید احمد علم الهدی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از جوانان نخبه انقلابی همزمان با روز جوان در مشهد افزود: جامعه در حرکت مستمر خود به یک منبع نیرومند و بی محابا نیازمند است که تنها می توان در جوانان این منبع را سراغ گرفت.
وی ادامه داد: البته بی محابا کار کردن به عنوان خطر کردن نیست بلکه به این معناست که فرد خود را به خدا بسپارد و برای رسیدن به اهداف نهایت تلاش را انجام دهد.

* هیچ دوره ای درها روی جوانان باز نبوده است
امام جمعه مشهد گفت: در هیچ دوره ای از تاریخ دروازه های فعالیت اجتماعی، سیاسی و یا اقتصادی بر جوانان باز نبوده است و جوانان خود را با در بسته اجتماع مواجه می دیدند.
وی افزود: جوانان باید با پیگیری و فعالیت مستمر درها را در عرصه های روحانیت، فعالیت اقتصادی و غیره به روی خود بگشاید نه اینکه منتظر باشد تا دیگران بستر را برای آنان فراهم کنند.
آیت الله علم الهدی ادامه داد: یک جوان باید درون نگری را بر رصد جامعه مقدم بدارد و خود بگونه ای فعال و عملگرا باشد که نهادهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی را به خود وابسته کند تا از حمایت و سفارش بی نیاز باشد.

* برخی جوانان به واقعیتهای دینی بی توجه شده اند
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی همچنین گفت: جوانان کانون احساس، شور و هیجان مبتنی بر عشق و عاطفه هستند که در مسائل غریزی و غیر آن از قبیل مسائل سیاسی، اجتماعی و حتی مسائل دینی نمود پیدا می کند.
وی افزود: برخی جوانان امروز دارای یک دوگانگی هستند که در اثر آن نسبت به مسائل دینی شور و احساس نشان می دهند اما به واقعیت دین بی توجهی می کنند.
آیت الله علم الهدی ادامه داد: این در حالی است که دین دارای یک واقعیت است که بدون در نظر گرفتن آن، احساسات چیزی جز خیالات و جنون نیست.
وی گفت: این در حالی است که بعضا کسانی که به توجیه جوانان در این مسائل پرداخته و به تبیین واقعیات دینی مانند دفاع از حجاب و مقابله با منکرات می پردازند به عنوان یک چهره زن ستیز و جوان ستیز معرفی می شود.
7500/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده