ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

6 دستگیری در پی تحقیقات ضددوپینگ در دوومیدانی مراکش


پس از تحقیقات انجام شده درباره دوپینگ در فدراسیون د‌و‌و‌مید‌ا‌نی مراکش، مقامات مراکشی اعلام کردند 6 نفر در این فدراسیون دستگیر شدند.
به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از سایت Inside the games، تحقیقات در این زمینه از سال 2007 آغاز شده است. این تحقیقات از سال 2013 دوباره با شدت بیشتری انجام شد.
هنوز نام هیچ ورزشکاری اعلام نشده است اما گفته می‌شود ورزشکاران دوپینگی مراکشی جزو ورزشکاران حر‌فه‌ای و بین‌المللی این کشور هستند.
ورزشکاران مراکشی که برای کشورهای دیگر مسابقه می‌دهند نیز مورد بررسی قرار گرفتند. مراکش آمار دوپینگ بالایی دارد و جزو پنج کشوری است که فدراسیون جهانی د‌و‌و‌مید‌ا‌نی (IAAF) به آنها اخطار داده است.
چهار سال پیش در آستانه المپیک لندن، دو د‌و‌و‌مید‌ا‌نی کار مراکشی محروم شدند. از سال 2003 تاکنون 37 ورزشکار مراکشی از سوی IAAF محروم شدند که محرومیت بیشتر آنها در چهار سال اخیر بوده است.
فساد ایجاد شده‌ در فدراسیون د‌و‌و‌مید‌ا‌نی مراکش در حالی است که نوال المتوکل، رییس ورزش پیشین این کشور در حال‌ حاضر عضو IAAF است.
انتها‌ی‌ پیا‌م

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X