ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرماندارپارسیان هرمزگان الحاق پنج روستای این شهرستان را به فارس تکذیب کرد

به گزارش ایرنا، محمد رادمهر فرماندار پارسیان سه شنبه شب درنشست شورای اداری گفت : متاسفانه برخی در فضاهای مجازی با مطرح کردن موضوع الحاق پنج روستای غرب پارسیان قصد دارند جو آرام شهرستان را ملتهب کنند و این موضوع را بازیچه اهداف سیاسی خود قرار داده اند
وی ادامه داد : همه مردم بدانند که هیچ برنامه در این خصوص در دستور کار نیست و فقط برخی در حال بهره برداری از اهداف شوم خود هستند و قصد دارند با ایجاد جو روانی و انتشار اخبار کذب تشویش اذهان عمومی کنند.
' پنج روستای ساحلی پارسیان هرمزگان شامل فارسی ، اکبری ، سروباش ، تنبو شمالی و تنبو جنوبی است'.
هفته گذشته یکی از نشریات استان فارس به موضوع پیوستن پنج روستای شهرستان پارسیان هرمزگان به استان فارس دامن زد که به سوژه فعالان رسانه ،سیاسی و فرهنگی تبدیل شد.
به گزارش ایرنا ، انتشار تصویری ازصفحه اول روزنامه خبرجنوب در گروه ها و شبکه های مجازی استان هرمزگان موجب شده تا در کنار موضوع واگذاری پنج روستای یاد شده به استان فارس بحث هایی نیز درباره مدیریت ارشد استان بین اعضای این گروهها شکل بگیرد.
عده ای مطرح شدن سوژه یاد شده را نتیجه ناتوانی استاندار هرمزگان برای پایان همیشگی این موضوع و اکتفای وی به مسکوت کردن و تعویق اجرای آن می دانند.
عده ای دیگر نیز مشغول شدن نمایندگان هرمزگان به موضوع جابجایی استاندار و تغییر مدیران استان را به عنوان غفلت از آنچه دغدغه های اصلی می نامند تلقی کرده اند.
روزنامه خبرجنوب عکس و تیتر صفحه اول شماره روز شنبه (18اردیبهشت) خود را 'فارس دل به دریا می زند' انتخاب کرده است.
خبر کامل این تیتر را نیز در همان صفحه اول منتشر کرده و به نقل از معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس اتصال این استان به خلیج فارس را موجب شدت گرفتن رونق اقتصادی فارس اعلام کرده است.
به نوشته روزنامه خبرجنوب هادی پژوهش در سفر به شهرستان خنج افزود:اتصال فارس به خلیج فارس از مصوبه های دولت و شورای عالی امنیت ملی است که با محقق شدن آن تحول عظیمی در فارس روی خواهد داد.
طرح جداسازی بخش‌هایی از استان هرمزگان و پیوستن آن به استان فارس در اواخر دولت دوم محمود احمدی نژاد به تصویب رسید.
بر مبنای این طرح پنج روستای صورباش، فارسی، اکبری، تمبو جنوبی و تمبو شمالی از بخش کوشکنار تابع شهرستان پارسیان در استان هرمزگان جدا شده و به شهرستان لامرد استان فارس ملحق می‌شود.
این منطقه دارای چند اسکله و چند ناحیه ساحلی است که بدین ترتیب این طرح باعث همجواری استان فارس با شش کیلومتر از ساحل خلیج فارس می شود.
نهم مهر 1392 صادق عابدین، استاندار فارس، خبر از پیوستن روستاها به استان فارس داد که منجر به بروز اعتراض های دنباله دار و چند روزه و درگیری های خیابانی در بندرعباس شد.
عصر و شب 16 مهر دست کم پنج هزار نفر از مردم بندرعباس در مقابل استانداری هرمزگان تجمع کردند. صبح روز بعد مقامات هرمزگان از توقف این الحاق خبر دادند و دولت تدبیر و امید 'محمد احمدی را به جای عابدین به استانداری فارس منصوب کرد که محمد علی افشانی استاندار بعدی فارس نیز مدتی بعد ، خبر داد این استان به زودی به خلیج فارس متصل خواهد شد.
بانیان و موافقان این طرح، «تامین امنیت بیشتر دریاهای جنوب، تسریع در توسعه مناطق ساحلی جنوب، فعال کردن ظرفیت تجاری این نوار از کشور، با مسمی شدن نام خلیج فارس و افزایش معابر استراتژیک به دریاهای آزاد» را از اهداف و دلایل این طرح اعلام کرده‌اند.
مخالفان این طرح نیز معتقدند دلیل محرومیت منطقه باید ریشه‌ای حل شود نه از طریق انتقال این منطقه به استان فارس.
به اعتقاد مخالفان، رفتارمسئولان دو استان به گونه‌ای بوده که انگار این دو استان زیر نظر دو دولت مختلف اداره شده و قرار است فقط به یک استان توجه ویژه شود
شهرستان 40هزار نفری پارسیان در 500کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان وهرمزگان واقع شده است.
7191/6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X