ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معلمان در مدارس غیردولتی کمترین حقوق را می‌گیرند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تصویب لایحه تاسیس و اداره مراکز آموزش و پرورشی غیر دولتی در "صبح و گفت وگو" رادیو گفت و گو اظهار داشت: این بدین معنا نیست که به مدارس دولتی بی توجهی کرده باشیم و پیش بینی کرده ایم کسانیکه توانمند به سرمایه گذاری هستند، به دولت کمک کنند. سرویس اجتماعی فردا: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تصویب لایحه تاسیس و اداره مراکز آموزش و پرورشی غیر دولتی در "صبح و گفت وگو" رادیو گفت و گو اظهار داشت: این بدین معنا نیست که به مدارس دولتی بی توجهی کرده باشیم و پیش بینی کرده ایم کسانیکه توانمند به سرمایه گذاری هستند، به دولت کمک کنند.

عبدالوحید فیاضی در "صبح و گفت و گو" بیان کرد: «قانون قبلی درباره مدارس غیر دولتی آزمایشی بود و مدت ها در این حوزه دچار خلأ قانونی بودیم.»

وی ادامه داد: «اصل بر تقویت و مدیریت درست در مدارس دولتی است؛ هم اینک کاری جدید انجام نداده ایم و این قانون تصویب شده و مربوط به مدارسی است که سال ها پیش تاسیس شده اند اما قانونی نظام مند در این رابطه در دست نداشتیم.»

فیاضی افزود: «این بدین معنا نیست که به مدارس دولتی بی توجهی کرده باشیم؛ دولت ها نیز علاقمند هستند از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنند و ما نیز پیش بینی کرده ایم کسانی که توانمند به سرمایه گذاری هستند، به کمک دولت آیند!»

وی گفت: «معلمانی که در مدارس غیر دولتی درس می دهند کمترین حقوق را دریافت می کنند و بسیاری از آن ها بیمه نیستند.»

همچنین مجتبی زینی وند، مدیر کل مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: «باید به سمتی برویم که مدارس دولتی با مدارس غیر دولتی رقابت کنند؛ هم اینک مدارس دولتی بهترین معلمان و سرانه آموزشی را در اختیار دارند اما در یک مدرسه غیر دولتی همه این موارد هزینه ساز است.»

وی افزود: «آن هایی که می توانند به آموزش و پرورش کمک و دانش آموزان را در مدارس غیر دولتی ثبت نام کنند، کمک خوبی به مدارس دولتی خواهد بود و رقابت خوبی ایجاد می شود و مردم نیز در انتخاب مدرسه مختار هستند.»

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده