ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خلیلی: بودجه وزارت ورزش کفاف یک مسابقه را می‌دهد

خلیلی: بودجه وزارت ورزش کفاف یک مسابقه را می‌دهدبه گزارش خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران مسعود خلیلی در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: امسال مسابقات بین المللی را آغاز کردیم که با دشواری های بسیاری همراه بود.یکی از این دشواریها پرداخت جایزه براساس قوانین جهانی فدراسیون سوارکاری بود که با درخواست از وزارت ورزش از بانک مرکزی 50 هزار فرانک دریافت کردیم.
وی ادامه داد:دومین مشکل دعوت از سوار کاران خارجی بود چون در کشور قوانین سخت قرنطینه برقرار است سوارکاران خارجی تمایلی به حضور درایران نداشتند.
امسال که برای دومین بار مسابقات بین المللی درایران برگزار میشود سوارکارانی از آلمان با اسب های خودشان به کشور وارد شدند.وی افزود:هدف از دعوت سوارکاران آلمانی این است که اسب های آلمانی دارای گواهینامه بین المللی سلامت هستند واین گواهینامه در همه جای دنیا معتبر است.
اسب هایی که از آلمان وارد شده نیاز به قرنطینه ندارند اما با این وجود دامپزشکی وگمرک کشورمان تا ساعت 12 دیشب اجازه ورود اسب هار ا نمی‌دادند.قوانین سخت قرنطینه باید در کشور شکسته شود
خلیلی گفت:حضور سوارکاران خارجی باعث رقابت جدی بین سورکاران داخلی میشود. امروز نیز شاهد برگزاری مسابقات csiدوستاره بین المللی هستیم که امتیازات آن در فدراسیون جهانی لحاظ می‌شود.
وی ادامه داد:درفینال این مسابقات که جمعه برگزار میشود رئیس فدراسیون جهانی حضور پیدا میکند اوهمچنین با وزیر ورزش ورئیس کمیته ملی المپیک دیدار خواهد داشت.
رئیس فدراسیون سوارکاری گفت:یکی از درخواستهای ایران از رئیس فدراسیون جهانی خارج کردن ایران از لیگ آذربایجان است زیرا سطح سوارکاری آذربایجان از سطح سوارکاری ایران بسیار پایین تر است. ایران باید در لیگی منصفانه جای بگیرد یا لیگی با عنوان پرشین لیگ در کشور ایجاد شود.
خلیلی افزود:حضور افراد خارجی ومسئولان بین المللی در کشور دید آنها رانسبت به سوارکاری ایران تغییر خواهد داد.همچنین رئیس فدراسیون جهانی درایران به بررسی سه طرح پیشنهادی کشورمان شامل سوارکاری معلولین،هونی کلاب وولتیژ می‌پردازد.
وی ادامه داد:حضور سوارکاران خارجی در مسابقات داخلی باعث می شود سوارکاران کشور با ادبیات مسابقات بین المللی آشنا شوند و بدون هزینه زیاد تجربیات زیادی کسب کنند.
خلیلی درباره راهکارهای فدراسیون برای تامین منابع مالی اظهار کرد:یکی ازمعضلات فدراسیون ها عدم کمبود بودجه است وفدراسیون سوارکاری برای حل این مشکل با بانک پاسارگاد به عنوان اسپانسر مسابقات قرارداد همکاری امضا کرد.
خلیلی درباره برگزار نشدن مسابقات بین المللی در باشگاههای دولتی مثل باشگاه نوروزآباد گفت مجموعه های دولتی متعلق به شرکت توسه وتاسیسات ورزشی است وبابت اجاره آن هزینه های کلانی از فدراسیون گرفته میشود.متاسفانه باشگاه‌های دولتی از لحاظ مانیژ امکانات رفاهی و آرامش با باشگاههای خصوصی قابل مقایسه نیستند.
وی افزود‌:در مسابقات بین المللی نیز اسب‌های گرانبهایی وجود دارند وارتفاع موانع بالاست وتنها مانیژ باشگاههای خصوصی مناسب است.متاسفانه باشگاههای دولتی مانند نوروزآباد براساس نظر گروه فنی که از فدراسیون برای بررسی مجموعه رفته بود برای برگزاری مسابقات مناسب نبود.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-ورزش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X