ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کی‌روش: کسب نتیجه با تاج آسان‌تر است 5 بر صفر از حریفان عقبیم اما بازی را می‌بریم!

به گزارش مشرق، پس از انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال مهمترین پرسش در مورد تیم ملی ماندن یا جدایی کارلوس کی روش بود. در همین راستا نشست های پرتعدادی بین تاج و کی روش برگزار شد. کی روش امروز چهارشنبه در نشست خبری شرکت کرد تا نتیجه مذاکرات را تشریح کند.

۲۴ بهمن استعفا کردم
کی روش در ابتدای نشست خبری اش گفت: من روز ۲۴ بهمن ماه استفعا کردم تا دست فدراسیون فوتبال برای انتخاب باز باشد. در تاریخ ۹ فوریه ۲۰۱۶ جلسه ای با هیات رئیسه داشتم که مشکلات در این جلسه مطرح شد.

در جلسه با تاج به دو نتیجه رسیدیم
وی افزود: بعد از آن هم از زمان ریاست مهدی تاج جلسات متعددی راجع به مشکلات تیم ملی داشتیم. ما در این جلسات به دو نتیجه رسیدیم. اول اینکه تاج به هیچ وجه موافق استعفا و توافق دو طرفه برای رفتن من نیست.

کی روش ادامه داد: دغدغه دوم موضوع اصلی در ذهن من بود. با مهدی تاج به این توافق رسیدیم که جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای ایران از خردادماه شروع می شود.

رسیدن به اهدافمان آسانتر شد
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که به نظر می رسد با تاج به توافقات خوبی رسیده است تاکید کرد: اولین مسابقه ما برای جام جهانی شهریور شروع می شود. با برداشت واحدی که با رئیس فدراسیون داشتیم، کسب اهدافمان آسانتر خواهد شد.

برای موفقیت حس فوریت باید جاری شود
کارلوس کی روش در ادامه این نشست خبری یادآور شد: این توافق ما به این منزله است که حس فوریت باید جاری باشد به این خاطر که در یک سال آینده موفقیت تیم ملی را تضمین کنیم و به جام جهانی برسیم.

عاشقان تیم ملی دست در دست هم بدهند
کی روش تاکید کرد: ۵ ماه آینده تیم ملی پنج مسابقه اش را پشت سر می گذارد و این یعنی ۱۵ امتیاز. در هفت ماه آینده ۲۱ امتیاز پشت سر گذاشته می شود. مطمئنا در سال آینده خیلی مسائل روشن می شود. همه با این تفکر موافق هستید که آینده تیم ملی اولویت نخست فوتبال ایران است و باید روحیه بسیار بالا و همکاری داشته باشیم تا به این هدف برسیم. تیم ملی نیاز دارد که همه کنار هم باشیم و با آنهایی که واقعا عاشق تیم ملی هستند نیاز داریم که دست به دست هم به این هدف برسیم.

مشکل با مرکز پزشکی فیفا کجاست؟
وی درباره اینکه مشکل مرکز پزشکی فیفا کجاست و آیا این مشکل را با فدراسیون حل کرده است یا خیر، گفت: مطلبی که در حال حاضر مهم است و باید در جریان باشید این است که نیاز به منابع کافی و حمایت لازم داریم. می خواهم یادآوری کنم ایران مقابل رقبایی چون کره جنوبی با سرمایه های بزرگ مالی و هواداران بسیار در فوتبال جهان بازی خواهد کرد.

کره جنوبی منابع بسیار خوبی دارد
سرمربی تیم ملی افزود: کره جنوبی یکی از حامیان اصلی جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ بوده و هست. نمی توانم اسامی آنها را ببرم چون جنبه تبلیغاتی دارد. تیمی که در گروه ماست منابع بسیار خوبی دارد.

پول چین را به ما بدهند جایزه بزرگی است
کی روش ادامه داد: رقیب دیگر ما چین است. آنها روز گذشته اعلام کردند که ۵۰ میلیون دلار بودجه برای فوتبال خود دارند. اگر این پول برای تیم ملی ایران بیاید، جایزه بسیار بزرگی است که کمک زیادی به ما می کند. برنامه ریزی که آنها برای سالهای آینده کرده اند، بازگشایی ۵۰ هزار آکادمی فوتبال است. یکبار دیگر تکرار می کنم که همه متوجه باشند. ۵۰ هزار آکادمی فوتبال پایه تا یکی  دو سال دیگر در چین افتتاح می شود.

نیاز نیست در مورد قطر حرف بزنم
سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: نیازی نیست راجع به رقیب بعدی یعنی قطر صحبت کنیم آنها میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ هستند. شما یک سئوال از من پرسیدید و من هوشمندانه جواب شما را دادم. ما دیگر وقتی نداریم. هر شخصی هر چقدر از منابع مالی را هدر بدهد در راستای منافع ملی حرکت نکرده است. کار من این است که ضمانت کنم منابع مالی به سمت تیم ملی برود.

مسئولیت بزرگ مقابل غول های آسیا
سرمربی تیم ملی تاکید کرد: ما مسئولیت بزرگی مقابل غولهای بزرگ آسیا داریم. قبلا هم گفتم دو تیم دیگر از ما مدعی تر هستند؛ کره جنوبی و قطر. بعد هم ازبکستان و چین هستند بخصوص چین که برای جایگاه دوم می جنگد ولی ایران هم تمامی تلاشش را خواهد داشت. با در نظر گرفتن منابع محدودی که در اختیار داریم و با در نظر داشتن تجربه و هوشمندی خود. بخصوص شور و اشتیاق بازیکنان و هواداران.

اعتماد نداشتم الان اینجا نبودم
وی درباره اینکه آیا تضمینی برای عملی شدن قول‌های داده شده به تیم ملی دریافت کرده است یا خیر، گفت: اگر اعتماد نداشتم که قول های آقای تاج عملی نمی شود الان اینجا نبودم. خوب به یاد دارم که چندین بار اعلام کردم الان زمان وعده و وعید نیست. الان زمان بالازدن آستین و عملی کردن وعده هاست.

نباید اشتباهات گذشته تکرار شود
وی با اشاره به مشکل فینال جام حذفی، گفت: ما هفته آینده اردویی داریم و با مقدونیه بازی می کنیم. باز هم با مشکلاتی مواجه خواهیم شد چون برنامه تیم ملی که از ماه ها قبل تدوین شده با باشگاه ها تداخل دارد. این برنامه ای نبود که از قبل تنظیم کرده باشیم ولی تغییراتی را در روند تیم ملی خواهد گذاشت. چون نمی توانیم تعدادی از بازیکنان را در اختیار داشته باشیم. همین اتفاق هم قبل از جام جهانی برزیل رخ داد ولی مطمئنم با مدیریت تاج و اتحاد خانواده فوتبال ایران، نباید اشتباهات قبل تکرار شود.

همه باید به تیم ملی کمک کنند
شما راجع به تاج، کفاشیان، سازمان لیگ این صحبتها را مطرح کردید ولی بار دیگر باید بگویم به کمک همه نیاز داریم. هر کسی می تواند باید به تیم ملی کمک کند. درها روی همه باز است و ما به همه خوش آمد می گوییم. هر کسی با قلبی اکنده از محبت حتی اگر انتقاد داشته باشد، پذیرا می شویم.

۵ بر صفر از حریفان عقب هستیم اما بازی را می بریم!
سرمربی تیم ملی فوتبال درباره جزئیات ادامه همکاری اش با تیم ملی و ۱۱ درخواستش از فدراسیون فوتبال، گفت: الان مطمئن هستیم که از مشکلات اطلاع کامل داریم و تاج تا سرحد توان تلاش می‌کند راهکاریی را برای حل مشکلات ادامه بدهد. وقتی شما با مشکلاتی مواج هستید دو راه بیشتر ندارید. گزینه اول این است که اگر مشکل را حل نکنید، دچار مشکلات بزرگتر می شوید. گزینه دوم این است که دنبال یک راه حل باشید. ما الان با هم همکاری می کنیم که بهترین راه حل را پیدا کنیم. رقبای ما زمین های به مراتب بهتری از ما دارند. خب یک صفر به نفع آنها. منابع مالی بهتری دارند پس دو بر صفر به نفع آنها. چین، کره جنوبی و قطر بازیکنان خارجی خوبی در لیگ خود استخدام کرده اند. پس سه بر صفر به نفع آنها. آنها سرمربیان مطرح جهان را هم دارند؛ چهار بر صفر به نفع آنها. با پاداشها و مسائل مالی هم می شود ۵ بر صفر. با این حال ایران بهترین آماده سازی را خواهد داشت و ۶ بر ۵ جلو می افتد. (در این هنگام خبرنگاران برای کی روش دست زدند.)

نمی توانید قهرمانی را بخرید
وی یادآور شد: امسال دو مثال خوب در دنیا رخ داد. مثال اول تیم لسترسیتی و مثال دوم تیم استقلال خوزستان. من باید بار دیگر به استقلال خوزستان و مربی اش تبریک بگویم. با این مثالها می توانیم فوتبال را زنده نگه داریم. شما نمی توانید قهرمانی را بخرید. اگر اینطور بود رئال مادرید همیشه قهرمان بود ولی اینطور نیست چون شما با یک تیم خوب و آمادگی خوب می توانید قهرمان شوید.

اعلام برنامه های تیم ملی
سرمربی تیم ملی تاکید کرد: این یک تصویر کلی بود. درباره جزئیات بعدا صحبت می کنیم. قسمت اول اردوی ما در تهران برگزار خواهد شد. بعد از آن به مقدونیه می رویم و با این تیم بازی خواهیم کرد. تا الان بازی دومی برای تیم ملی هماهنگ نشده است. اگر نتوانیم بازی دومی را هماهنگ کنیم، بازیکنان به تعطیلات می روند تا استراحت خوبی کنند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده