ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دستورالعمل ستاد اقتصاد مقاومتی به بانک‌ها ابلاغ شد

به گزارش مشرق، سید علی اصغر میر محمد صادقی در خصوص اجرای دستورالعمل تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط، اظهارداشت: این دستورالعمل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بانک مرکزی به بانک‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: بخش عمده تسهیلات بانکی امسال به بنگاه‌های کوچک و متوسط اعطا می‌شود و بنگاه‌های بزرگ سهم کمتری از تسهیلات خواهند داشت، چراکه بانک مرکزی به دنبال این است که بنگاه‌های بزرگ از طریق بازار سرمایه تامین اعتبار کنند.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در پاسخ به این سوال امسال چه میزان تسهیلات در قالب این برنامه به بنگاه‌های کوچک و متوسط پرداخت خواهد شد، گفت: مقرر شد بانک‌ها توان اعطای تسهیلات در سال 95 را محاسبه و به بانک مرکزی اعلام کنند.

میرمحمد صادقی تصریح کرد: پس از دریافت این گزارش‌ها، مشخص می‌کنیم که سیستم بانکی چه میزان از منابع خود را برای بنگاه‌های کوچک و متوسط اختصاص دهد.

به گفته وی براساس روال مشخص شده در بخشنامه، کارگروه‌های استانی زیر نظر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت طرح‌ها را بررسی و برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها ابلاغ می‌کنند.

به گزارش فارس،‌ براساس ماده 3 دستورالعمل تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط، بنگاه‌های مشمول این دستورالعمل از شرایط نداشتن بدهی غیرجاری، چک برگشتی، رعایت نسبت مالکانه و مفاد «آیین نامه رعایت شاخص های مالی در اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به اشخاص حقیقی و حقوقی توسط بانک‌های دولتی» به منظور بهره‌مندی از تسهیلات و تعهدات مستثنی هستند.

همچنین موسسه اعتباری (بانک) می‌تواند بدهی غیرجاری کمتر از 10 میلیارد ریال بنگاه‌های مشمول این دستورالعمل را به مدت یک سال امهال کند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X