ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استاندارخراسان جنوبی از وعده به سرانجام نرسیده مسئولان انتقاد کرد

به گزارش خبرنگار مهر، وجه اله خدمتگزار  پیش از ظهر چهارشنبه در ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: طرح آمایش سرزمینی استان یکی از طرح های مهمی بود که طبق قول های داده شده دستگاه های متولی باید تا ۱۵ اردیبشهت ماه به سرانجام می رسید.

وی با انتقاد از اینکه هنوز هیچ چیزی از این طرح به دست ما نرسیده است، بیان کرد: طبق قول داده شده باید این طرح تا این ماه تهیه و به تصویب می رسید و نتایج مثبت آن مشاهده می شد که هنوز این امر اجرایی نشده است.

وی اضافه کرد: دستگاه های متولی در این زمینه از جمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دانشگاه بیرجند باید پاسخگو باشند.

استاندار خراسان جنوبی همچنین بر لزوم کاربردی شدن جلسات اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت:  باید در این جلسات مباحثی که جنبه اجرایی و کاربردی داشته و منطبق بر نتایج عملی است مطرح و پیگیری شود.

خدمتگزار با بیان اینکه دولت مصصم در حل مشکلات و موانع پیش روی تولید است، عنوان داشت: دولت جدی و مصصم است تا مشکلات مردم در امور اقتصادی، تجارت، بازرگانی و اشتغال را برطرف کند و همه دستگاه ها موظف هستند تا خود را با آن تطبیق دهند.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی موظف هستند هر هفته گزارش خود را در زمینه اقتصاد مقاومتی ارائه دهند، بیان داشت: ادارات باید اطلاع رسانی لازم را انجام دهند تا مردم در جریان اقدامات انجام شده قرار گیرند.

استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: مردم در جریان موانع، مشکلات و کمبود منابع هستند اما با همین منابع موجود نیز می توان ساز و کاری تعریف کرد تا مشکلات مردم را حل کنیم.

اقتصاد مقاومتی در عرصه عمل دنبال شود

خدمتگزار به اختصاص ۱۶ هزار میلیارد تومان برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی کشور اشاره کرد و گفت: باید سهم استان از این اعتبارات مشخص و مسئولان حق استان را مطالبه و پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه در بسیاری از قوانین و بخشنامه ها اقتضاء استان در نظر گرفته نشده است، بیان داشت: اگر بخشنامه ای متناسب با شرایط استان نیست و نیاز به اصلاح و بومی سازی دارد باید مدیر مربوطه پیشنهاد خود را در این زمینه ارائه دهد تا از طریق مرکز پیگری شود چراکه رئیس جمهور دستور حل مشکلات استان را داده است.

استاندار خراسان جنوبی همچنین از تامین بخشی از یارانه سود تسهیلات توسط دولت خبر داد و افزود: این محل نیز باید سهم استان مشخص و توسط دتسگاه ها جذب شود.

خدمتگزار با تاکید بر اینکه همه در استان مکلف و موظف هستیم که امور مربوط به اقتصاد مقاومتی را در عرصه عمل دنبال کنیم، عنوان داشت: دیگر از مرحله شعار باید عبور کرده و برنامه هایی خود را در این زمینه اجرایی کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده