ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روابط عمومی‌ها نیاز جامعه را باید تشخیص دهند

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی افشانی ظهر چهارشنبه در آیین معرفی برگزیدگان سومین جشنواره روابط عمومی های استان فارس، عنوان کرد: بررسی رضایت مندی مردم وظیفه  روابط عمومی هاست زیرا این رضایت مردم است که باید میزان آن را روابط عمومی ها تشخیص دهند.

استاندار فارس با بیان اینکه عصرکنونی عصر ارتباطات است و اساسا دنیای ارتباطات جایگزین فضاهای گذشته شده، ادامه داد: در عصر کنونی ارتباطات حرف اول و آخر را می زند. چراکه کسانی که در این حوزه کار می کنند بدون ارتباطات امکان ادامه فعالیت وجود ندارد.

وی به نقش خانواده در عصر ارتباطات هم اشاره کرد وگفت: امروزه اولین کسی که کلیک می کند برنده است بنابر این روابط عمومی ها مبنا را باید بر دانش کنونی بگذارند و آن اطلاعاتی را که می خواهند باید دارای ویژگی صحت و سرعت باشند. اگر یک خبر دیرتر از فرصتش منتقل شود شاید دیگر بیننده و شنونده ای نداشته باشد. 

افشانی با اشاره به اینکه چنانچه روابط عمومی به صحت واقف نباشد دیگر کسی اورا باور ندارد، خطاب به مدیران روابط عمومی های استان تصریح کرد: نیاز شما اعتماد مردمی است که طرف روابط عمومی هاست.

استاندار فارس گفت: تشخیص و فهم نیاز جامعه از وظایف روابط عمومی هاست. آنانی که حرفه ای هستند خوب می توانند جهت دهی کنند چراکه باید نیاز جامعه را تشخیص داده و  دانش و آگاهی بر اساس نیازها خبررسانی شود.

وی شنیدن به موقع صدای مردم را مورد تاکید قرار داد و افزود: همیشه فریاد بلند صدای مردم نیست زیرا میان  رسانه و بوق تفاوت است از این رو باید نقش رسانه با بوق تشخیص داده شود و آن که به جامعه می خواهد مسیر دهد باید بر اساس آگاهی مردم باشد. هرکس که می خواهد مردم را محکوم کند قصد تبرئه خود دارد.

استاندار فارس با تاکید دوباره بر ضرورت به روز بودن و آموزش روابط عمومی های امروز، تصریح کرد: در هنگامی که بحرانی حادث می شود این روابط عمومی ها هستند که می توانند فضای جامعه را به نفع مردم سازمان دهند بنابراین اطلاع رسانی در زمان بحران یک ضرورت است از این رو روابط عمومی اگر بتواند مردم را شاد و امیدوار کند توانسته است گام موثری در توسعه بردارد.

در آیین معرفی برگزیدگان سومین جشنواره روابط عمومی های برتر  فارس، حمزه سارویی دبیر هیئت امنا و رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس حضور یافتند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده