ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برای انتخابات شورای‌شهر پنجم، لیست سفارشی نداریم


رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با تشریح برنامه‌های اصلاح‌طلبان برای انتخابات سال آینده شورای شهر گفت: لیست سفارشی و لابی‌های پشت پرده نداریم.
به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد حکیمی‌پور صبح امروز در نشست خبری در راستای تشریح عملکرد فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای چهارم شهر تهران با بیان اینکه در دوره چهارم تعداد از 15 نفر به 31 نفر افزایش یافت افزود: این باعث رقابت لیست‌های کاندیداها برای ورود به شورای شهر بود که نسبت به گذشته نیز این رقابت‌ها برجسته‌تر شد.
وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان در سال 92 بیشتر بر انتخابات ریاست جمهوری متمرکز بوده و انتخابات شورای شهر را جدی نگرفتند گفت: ما در انتخابات شورای شهر در حد مقدورات وارد شدیم و 14 نفر از لیست اصلاح‌طلبان رای آوردند و توانستند به شورای شهر وارد شوند. به لحاظ لیستی بیشترین تعداد لیست متعلق به اصلاح‌طلبان بود که توانستند وارد شورای شهر شوند.
رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با بیان اینکه ما با برنامه به شورای شهر آمدیم اظهار کرد: پس از ورود به شورای شهر فراکسیون اصلاح‌طلبان را تشکیل دادیم تا برنامه‌ها و رویکردهای خود را در شورای شهر پیگیری کنیم.
حکیمی‌پور با بیان اینکه در سال اول شورای چهارم شهر که ریاست با اصلاح طلبان بود، فراکسیون توانست گام‌های بهتری بردارد گفت: از آنجایی که در سال‌های بعد هیات رییسه از دست اصلاح‌طلبان خارج شد، فراکسیون فعالیت خود را ادامه داد اما در مقایسه با سال اول فعالیت‌هایش کاهش یافت.
وی با بیان اینکه خوشبختانه ریاست دو کمیسیون شهرسازی و حمل و نقل با اعضای اصلاح‌طلب است گفت: با اینکه قالیباف، کاندیدای اصلاح‌طلبان برای شهرداری نبود، اما پس از انتخاب مجددش به عنوان شهردار به دیدار وی رفته و از آنجایی که وی شهردار انتخابی شوراست، برای حل مشکلات شهر با وی تعامل خواهیم داشت تا چرخ شهر خوب بچرخد.
رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با بیان اینکه از نیمه دوم امسال کمیسیون‌ها و کمیته‌ها که اعضای اصلاح‌طلب در آن حضور دارند گزارش عملکرد خود را ارائه خواهند داد، در پاسخ به برخی از انتقادات که چرا اصلاح‌طلبان شورا در سال آخر فعالیت به دنبال ارائه گزارش هستند گفت: ما منتظر جمع‌بندی نهایی فعالیت‌های خود بودیم و عملا جمع‌بندی در پایان سال فعالیت صورت می‌گیرد.
حکیمی‌پور با بیان اینکه رویکرد اصلاح‌طلبان در شورای شهر، فرهنگی و اجتماعی است، ادامه داد: توانستیم در برنامه دوم توسعه شهرداری در کنار مسائل دیگر توجه به رویکرد فرهنگی و اجتماعی بگنجانیم تا هویت شهری و زندگی در تهران، سروسامان بگیرد.
وی با بیان اینکه در طول این سه سال اعضای اصلاح‌طلب 94 تذکر به شهرداری داده‌اند، گفت: عنوان و نام تذکر نیز موجود است.
رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران در پاسخ به سوال ایسنا درخصوص برنامه‌های اصلاح‌طلبان شورا برای انتخابات آتی گفت: اصلاح‌طلبان همواره در حال اصلاح خود هستند تا امور را بتوانند پیش‌ ببرند و اول باید این اصلاحات را از خود شروع کنیم و باید بگویم عملکرد اعضای شورای شهر در این مدت برای ما مهم است و ما برای اینکه به انتخاب غلطی دست نزنیم، بررسی‌های خود را دقیق‌تر انجام خواهیم داد.
حکیمی‌پور با اشاره به رد صلاحیت اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای شهر گذشته گفت: رد صلاحیت زیاد شد و ما مجبور به تغییر چندباره لیست شدیم و این مشکل دیرینه اصلاح‌طلبان است که متاسفانه نمی‌توان راحت و طبق برنامه به امورات خود برسند و سرانجام لیست اصلاح‌طلبان برای شورای چهارم بسته شد اما این بار هوشیار هستیم و هرکسی که به الزامات کار جمعی اعتقاد داشته باشد و به اصول و باورهای اصلاح‌طلبی پایند باشد، انتخاب خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه صداقت و شفافیت اصل کار اصلاح طلبان است گفت: تبعیت از تصمیم جمع توسط عضو برای یک جریان بسیار مهم است که متاسفانه در اول دوره چهارم لطمه جدی اصلاح‌طلبان خوردند و برنامه‌های ما بهم ریخت.
رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با اشاره به رای دقیقه 90 یکی از اصلاح‌طلبان به قالیباف گفت: ما نخواستیم در شورا این موضوع را کش بدهیم و برهمین اساس موضوع را به فراکسیون اصلاح‌طلبان اطلاع دادیم تا آنها تصمیمات لازم را در مورد این عضو بگیرند و تخلف وی به تشکیلاتش منعکس شد تا براساس ضوابط در مورد وی تصمیم بگیرند چراکه الزامات کار در اصلاح‌طلبی را رعایت نکرد.
حکیمی‌پور با بیان اینکه لیست اصلاح‌طلبان برای دوره پنجم شورای شهر تهران سفارشی نیست، گفت: لابی‌های پشت پرده و سفارس در لیست اصلاح‌طلبان نداریم بلکه باید ضابطه‌مند و براساس معیارها انتخاب شوند چراکه در شهر تهران مردم به جریان رای می‌دهند و در دوره پنجم برای بستن لیست دقت بیشتری خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه در میدان انتخابات رقیب ما نیز با جدیت وارد می‌شود، خاطر نشان کرد: ما در طیف اصلاح‌طلبان تلاش می‌کنیم که فضا را به جوانان و افراد جدید داده اما به مانند لیست مجلس، به عناصر موفقیت نیز توجه داشته باشیم.
رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با بیان اینکه اصلاح‌طلبان توان و سرمایه خوبی در انتخابات شورای شهر پنجم دارند، تصریح کرد: تصور ما این است که مشارکت در این مورد بالاتر از سایر دوره‌ها باشد.
حکیمی‌پور با بیان اینکه در شهر تهران و در انتخابات دوره چهارم 500 هزار نفر رای سفید به داخل صندوق‌ها انداختند گفت: اگر ما تنها روی 10 درصد از این افراد کار می‌کردیم می‌توانستیم با 24 عضو وارد شورا شویم حالا که اهمیت شورا برای مردم مشخص شده، به نظر می‌رسد رقابت سال آتی پرشورتر و سنگین‌تر خواهد بود.
وی در پاسخ به این سوال که چرا تذکرات اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران کم است، اظهار کرد: صبحت‌های شفاهی که قبل از ورود به جلسات توسط اعضا قرائت می‌شود، برای شهرداری الزام‌آور نیست و اعضای اصلاح‌طلب تذکرات کتبی خود را طبق ماده 73 به صورت کتبی به رییس شورا ارائه و او نیز تذکر را به شهردار تهران منتقل می‌کند.
رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با بیان اینکه نباید عدم ارائه تذکر توسط اعضای اصلاح‌طلب را به حساب ضد و بند عافیت طلبی و لابی‌های پشت پرده گذاشت، گفت: شورا محل تضارب آراء است و اعضا می‌توانند براساس قانون و مصلحت مردم تصمیم بگیرند.
حکیمی‌پور در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر اینکه چرا مخالف اصلی طرح صیانت از باغات که توسط یک اصلاح‌طلب برای بررسی به صحن شورای شهر آورده شده بود، عمدتا توسط اصلاح‌طلبان رد شد؟ پاسخ داد: کار فراکسیون کار پادگانی نیست که همه اعضاء را مجبور کنیم تا نظر ما را داشته باشند، بلکه دیدگاه اعضا از یک فراکسیون می‌تواند متفاوت باشد و این کار شوراست اما در تصمیمات سیاسی با یکدیگر متحد هستیم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر انفعال اعضای اصلاح‌طلب شورا گفت: منفعل بودن اعضای اصلاح‌طلب را قبول ندارم چراکه شما اگر به آمار نگاه کنید متوجه می‌شوید به لحاظ حضور و غیاب و شرکت در جلسات کمیسیون‌ها، اصلاح‌طلبان فعال‌تر هستند.
رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر اینکه برخی اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر در جریان بررسی دستورات جلسه منفعل هستند گفت: اینطور تصور نکنید که این اعضاء در باغ نیستند بلکه ممکن است در کمیسیون‌ها و در هنگام بررسی موضوع به جمع‌بندی رسیده و نظر نهایی خود را در شورای شهر اعلام کند.
حکیمی‌پور در پاسخ به این سوال که چرا اعضای اصلاح طلب شورای شهر در برخورد با مسائل و جریانات خبری همچون تخلفات شهرداری، نیز منفعل هستند، عنوان کرد: آسیب شورا این است که نمی‌توان هر تخلفی را خبری کرد و آن را در خیابان جار زد، چراکه شهرداری به مانند نانوایی است و اگر از کارش غفلت کنیم نان سوخته به مردم می‌دهد و اخبار جنجالی باعث می‌شود که به بدنه شهرداری فشار آمده، اخبار درگوشی زیاد شود و ممکن است حاشیه بر متن غلبه کند و اینگونه نیست که ما در رویکردمان به موضوعات چشم خود را می‌بندیم.
وی با اشاره به تجربه شورای اول شهر تهران گفت: رقبا نیز به دنبال این هستند که جریاناتی از سوی اصلاح‌طلبان ایجاد شود و بعد بگویند اصلاح‌طلبان به شورا آمده و دعوا شروع شده است.
رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران درخصوص لیست نهایی اعضای شورای شهر و اینکه آیا اعضای فعلی در لیست سال آینده حضور خواهند داشت؟ گفت: در فرآیند تعامل و بررسی، لیست اصلاح‌طلبان را نهایی خواهیم کرد اما به نظر من به عنوان رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان، درشورای شهر عملکرد مثبتی داشتند.
حکیمی‌پور در پاسخ به این سوال که چرا در نامه شکایت حقانی از چمران اعضای اصلاح‌طلب سکوت پیشه کرده و او را همراهی نکردند؟ اظهار کرد: نامه شکایت از چمران موضوع فراکسیون نبوده و حقانی به صورت کارشناسی از هیات رییسه شکایت کرده است و همه تصمیمات ما حزبی و گروهی نیست، چراکه در گروه اصلاح‌طلبان تنوع صداهای مختلف شنیده می‌شود و جریان اصلاح طلبی از بالا به پایین و یا پادگانی نیست.
وی با بیان اینکه نمی‌خواهیم رویکرد خبری کردن مسائل بر نتیجه قائل شود، در واکنش به برخی از انتقادات اصلاح‌طلبان به تذکرات حافظی گفت: به نظر بنده، حافظی یکی از بهترین اعضای شورای شهر است که افتخار کار کردن با آن را پیدا کردیم اما خبر محور بودن فراکسیون اصلاح‌طلبان در دستور کار نیست چراکه اصلاح‌طلبان رویکرد فرهنگی اجتماعی را مدنظر قرار گرفته و برنامه‌های خود را حول این محور طراحی می‌کنند.
رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با اشاره به نقش مثبت اصلاح‌طلبان در شورای شهر چهارم تصریح کرد: تغییر رویکرد شهرداری از ارائه خدمات صرف به رویکرد فرهنگی اجتماعی از دستاوردهای اصلاح‌طلبان بوده است. همچنین نهادینه شدن نهال شورایاری‌ها که در تعامل با دولت و مجلس به ثمر نشست نیز با تلاش اصلاح طلبان صورت گرفت و دیگر شاهد اختلال در نظام شورایاری نخواهیم بود.
حکیمی‌پور با اشاره به نقش اصلاح‌طلبان در حسابرسی از شرکت‌ها و سازمان‌ها و معاونت‌های شهرداری تهران گفت: شهر تهران با هزینه تمام شده بالایی اداره می‌شود و بررسی این موضوع نیز قرار داشته و دارد.
به گزارش ایسنا، نشست خبری اعضای فراکسیون اصلاح‌طلب شورای شهر تهران در روزنامه همدلی برگزار شد و احمد حکیمی پور در این خصوص گفت: برای آنکه شائبه کار سیاسی ایجاد نشود، در شورا این نشست را برگزار نکردیم.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده