ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سمینار پزشکی قانونی و ارتباط آن با علم حقوق در بروجرد برگزار شد

به گزارش چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد، رئیس پزشکی قانونی بروجرد در این سمینار، پزشکی قانونی را بازوی قدرتمند سیستم قضایی دانست که به کشف حقیقت و احقاق حق مردم کمک می کند.
فخرالسادات موسوی افزود: با پیشرفت جوامع، رشد تکنولوژی و پیچیده شدن روابط انسانی، ارتباط پزشکی قانونی با سیستم قضایی گسترده تر می شود.
وی اظهار کرد: با افزایش روزافزون خودکشی ها، مسمومیت ها و جنایات فقط پزشکی قانونی است که می تواند به عنوان کلیدی برای حل تحقیقات حقوقی مرتبط با مسائل پزشکی عمل کند.
موسوی افزود: با توجه به نیاز جامعه و سیستم قضایی، ایجاد زیرشاخه های فوق تخصصی در زمینه‌ های مختلف علوم پزشکی قانونی نظیر رادیولوژی قانونی، روانپزشکی قانونی، تروماتولوژی قانونی، سم شناسی، پاتولوژی قانونی و ... ضروری است.
رئیس پزشکی قانونی بروجرد جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو و ایجاد تصادفات ساختگی برای گرفتن دیه از بیمه را از دیگر وظایف پزشکی قانونی دانست و گفت: پزشکی قانونی با تشخیص خود از این فرصت طلبی‌ ها جلوگیری می کند.
وی افزود: کم بودن کار پزشکی قانونی نشان از وجود امنیت بالا در جامعه است.
مدیرگروه حقوق دانشگاه آزاد بروجرد نیز در این سمینار با بیان اینکه ارتباط تنگاتنگی بین پزشکی قانونی و حقوق وجود دارد، گفت: انسان ها در تمام مراحل زندگی حق و حقوقی دارند که علم حقوق و سیستم قضایی ضامن تحقق آن است.
عبدالمحمد کردی پزشکی قانونی را بازوی قدرتمند سیستم قضایی دانست و افزود: پزشکی قانونی به سیستم قضایی در تشخیص و احقاق حق به صاحبان آن کمک می کند.
6052/3022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X