ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تطبیق قوانین با مقرارت جهانی برای مقابله با حوادث آتش سوزی در ساختمانها ضروری است

به گزارش ایرنا، حامد مظاهریان روز چهارشنبه در همایش ملی «محافظت ساختمان ها و سیستم های حمل ونقل در برابر آتش» افزود: تا پیش از سال 1380 سالیانه چهار هزار و 442 حادثه آتش سوزی در ساختمان ها رخ می داد که میانگین روزانه آن 12 حادثه آتش سوزی بود.
وی گفت: این رقم در سال 1385 به دو برابر افزایش یافت و به 9 هزار و 156 حادثه آتش سوزی رسید که میانگین روزانه آن 25 مورد است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: پدیده آتش سوزی از سالیان گذشته خسارت بسیار زیادی را به ساختمان ها وارد کرده است لذا برای مقابله با آن باید قوانین و مقررات داخلی را با ضوابط و مقررات جهانی منطبق کنیم.
مظاهریان افزود: وقوع آتش سوزی در ساختمان ها همواره روند افزایشی داشته و سبب شده است که مشکلات اجتماعی زیادی در کشورهای مختلف جهان به وجود آید.
وی تاکید کرد: در ایران به دلیل اهمیت حوادث آتش سوزی در ساختمان ها این مساله در مبحث اول، دوم و سوم مقررات ملی ساختمان مورد توجه قرار گرفته و اکنون محافظت ساختمان ها در برابر آتش یکی از موضوع های مهم حوزه ساخت و ساز کشور است.
وی با یادآوری برگزاری همایش ملی محافظت ساختمان ها در برابر آتش اظهارداشت: بدون شک برگزاری این همایش مسئولان و مردم را نسبت به موضوع آتش سوزی در ساختمان ها حساس خواهد کرد و شهرداری ها نیز باید به عنوان یک ضرورت مهم در صدور پایان کار ساختمان ها باید به آن توجه کنند.
مظاهریان افزود: با گسترش شهرنشینی و ساخت بناهای بزرگ، امروزه حفظ پل ها، فرودگاه ها، تونل ها، ترمینال های عمومی و ساختمان های بزرگ در برابر آتش اهمیت زیادی پیدا کرده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: دست اندرکاران حوزه ساخت و ساز امروز به دنبال اعمال روش های مناسبی برای محفاظت ساختمان ها در برابر هرگونه آتش سوزی هستند.
وی تاکید کرد که در صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای همسایه الزام، باید به رعایت حفظ سازه ها در برابر آتش سوزی توجه دقیقی شود تا همگام با سایر کشورهای جهان، متخصصان کشورمان در زمان صدور خدمات فنی و مهندسی، کدهای آتش سوزی را رعایت کنند.
به گزارش ایرنا، همایش ملی محافظت ساختمان ها و سیستم های حمل و نقل در برابر آتش با حضور متخصصان داخلی و خارجی تا فردا(پنجشنبه) در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه دارد.
اقتصام**1108**9132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده