ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو هیات مدیره سازمان تعاون روستایی:پروانه کار کشاورزی صادر شود

به گزارش ایرنا، محمدرضا محمدزاده چهارشنبه در شورای ماده 17 شرکت های سهامی زراعی و تعاونی های تولیدی استان چهارمحال وبختیاری ،با تاکید بر فعال شدن بحث نظام صنفی در بخش کشاورزی افزود: هم اکنون در کشور هر شغل و حرفه ای دارای یک پروانه فعالیت است که این امر در حوزه کشاورزی وجود ندارد.
وی گفت: شغل کشاورزی با قدمت چندین هزار ساله فاقد مدرک و هویت است که باید نگاه ویژه در زمینه فعال شدن نظام صنفی این حوزه داشته باشیم.
به گفته وی، هم اکنون این نظام صنفی با امضا 12 وزیر تشکیل و آیین نامه آن نیز فراهم شده که هم اکنون در حال رفع مشکل و اصلاح کاستی ها و مشکلات آیین نامه های این نظام صنفی هستیم.
محمد زاده هدف از تشکیل این نظام صنفی را توسعه بخش کشاورزی و توانمندسازی بخش تولید عنوان کرد و گفت: دولت باید به عنوان حامی بخش کشاورزی باشد.
عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: هم اکنون دو دسته تعاونی های روستایی، کشاورزی ، و دامداری فعال و غیر فعال در کشور زیر مجموعه این سازمان وجود دارد.
وی گفت: تعاونی ها فعال دراین حوزه تعاونی های ارائه دهنده خدمات به اعضا نقش آفرینی می کنند و باید این تعاونی ها در بحث تنظیم بازار نیز به خوبی فعالیت کنند.
محمد زاده بدون اعلام آمار تعاونی های غیر فعال در کشور به تعیین تکلف شدن این تعاونی از سوی مدیران استانی تاکید کرد وگفت: هم اکنون در استان چهارمحال وبختیاری 149 تعاونی تولیدی زیر مجموع این سازمان وجود دارد که بخش اعظم این تعاونی ها غیر فعال هستند.
وی بر فعال فعال کردن تشکل ها و تعاونی های بخش کشاورزی تاکید کرد وگفت: حمایت از تعاونی ها با گسترش زنجیره تولید و تجمیع کردن فعالیت های بخش های مختلف کشاورزی ، دامداری و بسته بندی امکان پذیر است.
وی گفت: فعالیت های زنجیره ای در بخش کشاورزی زنجیره کامل تولید را فراهم و ارزش افزوده را فراهم کرد.
محمد زاده افزود: هم اکنون در کشور ما محصولاتی که تولید می شود قیمت تمام شده محصول از کل دنیا بیشتر است .
وی گفت: با برچیدن نظام خرده مالکیتی و گسترش زنجیره تولید وارزش افزوده می توان یک واحدی اقتصادی پویا و پایدار داشته باشیم.
به گزارش ایرنا، شورای ماده 17 شرکت های سهامی زراعی و تعاونی های تولیدی با هدف رسیدگی به مشکلات شرکت های تعاونی تولید و سهامی زراعی تشکیل می شود.
7360/2097

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده