ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مقام برزیلی: همه "دموکرات های جهان" باید از روسف حمایت کنند

مقام برزیلی: همه "دموکرات های جهان" باید از روسف حمایت کنند بین الملل > آمریکا - هواداران دیلما روسف، رئیس جمهور برکنار شدۀ برزیل می گویند رای سنا به کنار گذاشتن وی از ریاست جمهوری این کشور کودتا بوده و برخلاف دموکراسی است. لطفا منتظر بمانید... jwplayer("myElement").setup({ file: "http://images.khabaronline.ir/system/files/20160518125654merge.mp4", image: "", width: 500 });

 

 

Video Link

 

 

ژاک واگنر، رئیس دفتر سابق دیلما روسف در گفت و گویی با یورونیوز با تشریح موضع چپ های این کشور می گوید: «من فکر می کنم تمام دموکرات های اتحادیۀ اروپا و دموکرات های سراسر جهان باید نگران اتفاقاتی باشند که در کشورهایی مانند برزیل رخ می دهد.

کشور ما یکی از بزرگترین دموکراسی ها در غرب است. ما در داخل به مقاومت در برابر کودتا ادامه خواهیم داد و انتظار داریم تمام کسانی که مانند ما معتقدند یک انتخابات غیرمستقیم تحت نام برکناری دیلما روسف صورت گرفته با ما همبستگی داشته باشند.»

بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین مانند ونزوئلا، کوبا و السالوادور به برکناری دیلما روسف از ریاست جمهوری اعتراض کرده و اعلام کرده اند میشل تمر را به عنوان رئیس دولت موقت به رسمیت نمی شناسند.

میشل تمر که معاون ریاست جمهوری برزیل بود در پی برکناری دیلما روسف با رای سنا ریاست دولت موقت را در این کشور به دست گرفته است. رئیس جمهور برکنار شدۀ برزیل به دستکاری در حساب های دولتی برای مخفی نگهداشتن کسری بودجه و همچنین فساد مالی متهم شده است. دیلما روسف این اتهامات را رد کرده و می گوید برکناری وی توطئۀ سیاسی مخالفان است.

از زمان انتخاب میشل تمر به عنوان رئیس دولت موقت، مخالفان وی که بیشتر آنها هوادارن دیلما روسف و همچنین زنان هستند، در اعتراض به به ترکیب کابینۀ معرفی شده توسط وی به خیابان ها آمده اند. این کابینه از ۲۳ وزیر مرد سفیدپوست تشکیل شده و به همین دلیل مخالفان وی می گویند میشل تمر فردی مردسالار و بی توجه به اقلیت های نژادی و رنگین پوست های جامعۀ چند فرهنگی برزیل است.

منبع: یورونیوز

52310

دانلود کلید واژه ها: روسف - برزیل -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده