ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بانک مرکزی لبنان: تحریم های آمریکا علیه حزب الله باید اجرا شود

بانک مرکزی لبنان گفت: تحریم های آمریکا علیه حزب الله لبنان باید اجرا شود.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، "ریاض سلامه" رئیس بانک مرکزی لبنان بر ضرورت اجرای قانون مبارزه با تامین مالی حزب الله لبنان تاکید کرد و گفت که عدم اجرای این قانون به معنی انزوای سیستم بانکی لبنان از جهان است.

در بیانیه رئیس بانک مرکزی لبنان آمده است: قانون صادر شده در آمریکا، باید در سطح جهان و لبنان اجرایی شود. بخشنامه شماره 137 صادر شده از سوی بانک مرکزی لبنان در سال 2016 یک الزام حقوقی و قانونی لبنانی است.

وی افزود: اگر قانون آمریکایی اجرا نشود نمی تواند ثبات مبادلات و تسهیلات بانکی در لبنان را تضمین کرد.

رئیس بانک مرکزی لبنان اضافه کرد: بانک هایی که قصد دارند حساب فرد یا سازمانی را ببندند باید توجیهی را برای این تصمیم خود ارائه کنند. هر بانکی می تواند با افراد حزب الله لبنان ارتباط مالی داشته باشد اما در این صورت باید ارتباط خود را با بانک های جهانی قطع کنند.
 
وی از همه بانک های لبنانی خواست به قانون تحریم های آمریکا علیه حزب الله لبنان متعهد باشند.

براساس قانون آمریکا، هر گونه حمایت مالی از حزب الله لبنان ممنوع است. این قانون تحریم آمریکایی باعث نزاع بی سابقه ای میان حزب الله لبنان و بانک مرکزی این کشور شده است.
 
حزب الله لبنان از این اقدام بانک مرکزی این کشور به شدت انتقاد کرده و گفته است این اقدام در راستای جنگ علیه حزب الله لبنان صورت می گیرد.

بانک مرکزی لبنان
بانک مرکزی لبنان: تحریم های آمریکا علیه حزب الله باید اجرا شود / عدم اجرا باعث انزوای بانک های لبنان می شود

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X