ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاهش هزینه خانوار بهتر از پرداخت یارانه است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به جای این که پول نقد به جیب مردم واریز کنیم،باید بصورت غیر مستقیم هزینه های زندگی مردم را کاهش دهیم.

به گزارش شریان نیوز،ناصر عاشوری قلعه  رودخانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت یارانه نقدی و دادن گوشت و مرغ، گره ای از مشکلات اقتصادی مردم باز نمی کند؛ دولت و مجلس باید به دنبال راهکارهای مناسب و موثر برای حل مشکلات اقتصادی جامعه باشند.

نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی افزود: در آینده نزدیک 25 درصد یارانه بگیران حذف خواهند شد، البته این تعداد از دهک های بالا انتخاب می شوند و دهک های پایین جامعه همچنان یارانه دریافت خواهند کرد.

عاشوری قلعه رودخانی با انتقاد از پرداخت پول ملی به صورت نقدی به مردم ادامه داد: سرمایه ملی باید در کارهای زیر بنایی و افزایش واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال در جامعه صرف شود.

وی در پایان تاکید کرد: اگر دولت و مجلس دست به دست هم دهند مشکل اشتغال در جامعه حل خواهد شد.

*** واریز یارانه نقدی دردی دوا نمی کند   ساسان شاه ویسی کارشناس اقتصادی  اظهار داشت: اکنون صرف نظر از تمامی التهاباتی که در خانواده، صنعت، تولید و کشاورزی در خصوص پرداخت یارانه مشاهده می شود، بایستی ارزیابی مجددی در هدفمندی یارانه ها  از سوی دولت و مجلس صورت گیرد.   وی با اشاره به اینکه سیاست کلی پرداخت یارانه نقدی، تحول مثبت اقتصاد ملی بوده، گفت: باتوجه به اینکه واریز پول به حساب سرپرستان خانوار ، حداقل نیاز خانواده ها را نیز مرتفع نمی کند لازم است که راهکار دیگری به جای واریز نقدی به کار گرفته شود .  

این کارشناس اقتصادی در ادامه یادآور شد: هدفمندی یارانه ها اهدافی همچون واقعی کردن قیمت حامل های انرژی و حمایت از اقشار کم درآمد جامعه  را به دنبال دارد و می توان گفت با توجه به اینکه واریز نقدی یارانه ها نمی تواند به اقتصاد معیشتی خانوارها کمک کند لازم است که درابتدای برنامه ششم توسعه نواقص اجرای هدفمندی برطرف شود.

[ منبع این خبر سایت شریان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شریان-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده