ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد شدید سبزهای اروپا از تصمیمات کمیسیون برای گسترش نیروگاه‌های هسته‌ای

ربکا هارمس حزب سبز پارلمان اروپا انتقاد شدیدی به تصمیمات اخیر کمیسیون برای تقویت استفاده از انرژی هسته ای و گسترش نیروگاه های اتمی در این اتحادیه وارد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، هفته نامه "اشپیگل" روز گذشته در گزارشی با استناد به یک سند راهبردی ویژه از تصمیمات کمیسیون اروپایی برای تقویت استفاده از انرژی هسته ای خبر داد.

به نوشته هفته نامه اشپیگل، براساس این تصمیم کمیسیون، کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید در زمینه تحقیق، توسعه و تامین مالی  برای ساخت رآکتورهای نوآورانه و جدید همکاری های خود را تقویت کنند.

به اعتقاد کارشناسان انرژی، این طرح، اهداف اروپا برای کاهش انتشار دی اکسید کربن دراین اتحادیه را محقق کرده و همزمان وابستگی به گاز روسیه را کاهش می دهد. به این ترتیب اتحادیه اروپا می خواهد از برتری قدرت فن آوری خود در بخش هسته ای دفاع کند.

سبزهای آلمان انتقاد شدیدی به این طرح کمیسیون برای تقویت استفاده از انرژِی هسته ای وارد کردند.
"ربکا هارمس"، رئیس سبزها در پارلمان اروپا در گفتگو با روزنامه آلمانی "هانوفرشه آلگماینه سایتونگ"، در این باره اظهار داشت که در کمیسیون اتحادیه اروپا همه تردیدها درباره انرژی هسته ای نادیده گرفته می شود.

کمیسیون اتحادیه اروپا باید یک بحث عمومی درباره فرضیات غلط و دیوانه وار خود  درباره سودآوری ادعایی از انرژی هسته ای ترتیب دهد.

وی از تصمیمات پشت پرده کمیسیون برای ارائه چنین طرحی خبر داده و گفت: پشت اولویت های تعیین شده تحقیقاتی کمیسیون اتحادیه اروپا در زمینه انرژیِ هسته ای  همچنین هدف تقویت شرکت های هسته ای بی ثمر و نقش ویژه آن ها در بازار انرژی مطرح است.

البته رئیس گروه احزب متحد مسیحی در پارلمان اتحادیه اروپا این گونه انتقادها به این تصمیم کمیسیون را قابل درک ندانسته و آن را کذب و نادرست ارزیابی کرده و گفت: انرژی هسته ای نه در اتحادیه اروپا ممنوع است و نه کمیسیون می تواند به دیگر کشورهای عضو تجویز کند که از کجا برق خود را باید تولید کنند.

وی افزود: کسی که محدودیت تغییرات آب و هوایی را به عنوان اولویت خود اعلام کرده و می خواهد همه اقدامات لازم در این راستا را انجام دهد نمی تواند با انرژی هسته ای مخالفت کند.

این سیاستمدار بلند پایه اروپایی همچنین خواستار درک بهتر در این زمینه از طرف آلمان شده و گفت: آلمان به تنهایی درباره طرح تحول انرژی تصمیم گرفته است و ما نمی توانیم درخواست کنیم که همه این طرح را دنبال کنند.

در بحث ها درباره تقویت انرژی هسته ای در اروپا، وزیر محیط زیست آلمان "باربارا هندریکس"، به شدت با چنین طرحی از طرف کمیسیون اتحادیه اروپا مخالفت کرده و این را ایده ای دیوانه وار و غیر مسئولانه دانست.

وی تصریح کرد: این ایده ای نادرست است که ما بر این باور باشیم می توانیم با انرژِی هسته ای بیشتر، محیط زیست را نجات دهیم. حمایت از محیط زیست به روی آوردن به سمت انرژی های تجدیدپذیر نیاز دارد.

کمیسیون اتحادیه اروپا در حالی درباره گسترش استفاده از انرژی هسته ای تصمیم گیری کرده است که آلمان تصمیم دارد استفاده از انرژی هسته ای را کنار گذاشته و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده برلین می خواهد در سال 2022 آخرین نیروگاه هسته ای خود را از شبکه تولید برق خارج کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده