ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تجمیع ظرفیت های فرهنگی به رونق فعالیت های فرهنگی کمک می کند

به گزارش ایرنا، رضا دهبانی روز چهارشنبه در نشست مدیران فرهنگی حوزه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در کهگیلویه و بویراحمد افزود: برنامه ریزی هدفمند و استفاده بهینه از منابع و امکانات می تواند به ایجاد زمینه بهتر و بیشتر فعالیت های فرهنگی کمک کند.
وی تصریح کرد: جذب مشارکت های مردمی در امر برگزاری برنامه های فرهنگی و کاربردی کردن ر.یکرد فعالیت ها از دیگر ضرورت های بخش فرهنگ است که همواره به دلیل کمبود منابع مالی مخخدودیتها ومعذرویتهای زیادی را نیز داست.
مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کهگیلویه وبویراحمد دراین نشست کمبود فضای مطالعه ،وجود طرحهای نیمه تمام را ا از مهمترین مشکلات این حوزه برشمرد.
زینب قربانی با بیان اینکه 62باب کتابخانه نهادی در این استان فعالیت دارد که ساماندهی بخش کتابخانه ها نیازمند حمایت بخش دولتی و خیرین است.
مدیرکانونهای فرهنگی مساجد کهگیلویه وبویراحمد از فعالیت بیش از 500کانون خبرداد و گفت: چارت سازمانی این کانون نیازمند اصلاح و بازنگری است.
رضا قاسمی با بیان اینکه کانون مساجد دارای بیش از 100 کتابخانه مخزن دار و300کتابخانه باز در مساجد است ،گزارشی از فعالیت های این کانون ارائه کرد.
دراین نشست مدیران فرهنگی زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کهگیلویه وبویراحمد شامل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حج وزیارت، کانون مساجد ، نهاد کتابخانه های عمومی و خبرگزاری جمهوری اسلامی در باره فعالیت های فرهنگی بحث و تبادل نظر شد.
مدیرحج وزیارت کهگیلویه وبویراحمد از سفر بیش از 14هزار نفر از مردم این استان به عتبات عالیات در سال 94خبرداد و گفت: امسال نیز هر هفته دو تا سه کاروان از این استان راهی سفر کربلا می شوند.
رحمان فاضلی در این نشست که در اداره حجم وزیارت کهگیلویه وبویراحمد برگزارشد،گفت: هم اندیشی مدیران فرهنگی فرصت خوبی برای هم افزایی و بهتر نمودن روندهای فعالیت های فرهنگی است.
دراین نشست مدیرکل نهاد کتابخانه های کهگیلویه و بویراحمد با اهدای لوح تقدیر از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان به عنوان عضو فعال انجمن کتابخانه ها تقدیر کرد.
6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده