ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مـورس؛ یک زبان ساده و ضروری -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکاسایر ترفندها آکاایران:  

 مـورس؛ یک زبان ساده و ضروریبه گزارش آکاایران: یک جمله ی معروف می گوید: هر کسی که پارو زدن بلد باشه، تو هر قایقی جا واسش هست"...


,مـورس؛ یک زبان ساده و ضروری, سایت ,iran ,[categoriy]

مـورس؛ یک زبان ساده و ضروری

مـورس؛ یک زبان ساده و ضروری -آکامـورس؛ یک زبان ساده و ضروری, سایت ,iran , ایرنا، ایران، خبرگزاری, خبرجنوب,روزنامه,حوادث ,شیراز اخبار ,شیراز ,امروز, فال هفته,خبرورزشی ,خبرکشورهای,عربی ,عربی کشور,حال ,اخبار ,حوادث ,خبر ,حادثه, khabar ,shiraz ,shiraz ,shiraz news, news, fars news, khabar e jonoob, irna, islamic republic news agency, khabar e varzeshi,khabar e arabi,international khabar,webdesign, nachricht, Nachricht, iranian nachricht,shiraz,khabar,dubai,emirates,news,

آکاایران: مـورس؛ یک زبان ساده و ضروری


یک جمله ی معروف می گوید: هر کسی که پارو زدن بلد باشه، تو هر قایقی جا واسش هست" خیلی از مردم فکر می کنند یاد گرفتن یه زبان خارجی خیلی سخته، ولی به این فکر کنید که تا حالا میلیون ها نفر غیر انگلیسی زبان انگلیسی یاد گرفتند، میلیون ها نفر غیر فرانسوی زبان فرانسه یاد گرفتن یا حتی روسی و چینی و مطمئنا شما از خیلی از این میلیون ها نفر با استعدادتر و باهوش تر هستید.
یاد گرفتن هر زبانی نیاز به وقت و تمرین داره، ولی در میان این زبان ها یه زبانی هم هست که میشه در کمتر از یک روز یادش گرفت و شاید تو موارد ضروری بیشتر از بقیه به درد بخوره!
کد مورس یا خط مورس یا زبون مورس روشی برای ارسال پیام و برقراری ارتباط در جاییه که امکان استفاده از دیگر خط و زبون ها ممکن نیست. این زبان که هم حالت نوشتاری و هم حالت شنیداری داره (و حتی حالت دیداری) میتونه تو شرایط اضطراری مثلا فرستادن پیام کمک و... کاربرد داشته باشد.
کد مورس توسط یک نقاش خوش ذوق آمریکایی اختراع شد و بعد از ساخت دستگاه مورس توسط خودش اولین پیام به این طریق ارسال شد. اولین پیام ارسالی این جمله بود : "خداوند چه شگفتی هایی دارد"
به احتمال زیاد شما هم تا حالا تو فیلم ها موارد استفاده کد مورس رو دیدید: برای ارسال پیام در دریا توسط چراغ قوه یا صحبت کردن دو تا زندانی همسایه و یا حتی ارسال پیام مورس فارادی از جزیره به افرادشون تو کشتی! شاید احتمال قرار گرفتن تو هرکدوم از موقعیت های بالا دلیل خوبی برای یاد گرفتن این زبان باشه!
در حالت دیداری هم میشه به ارسال کد مورس توسط چراغ قوه اشاره کرد، بدین صورت که برای ارسال نقطه هاچراغ قوه را فورا روشن و خاموش کنید.
در زیر الفبای زبان مورس برای یادگیری آن دسته از دوستداران این زبان آورده شده است:
a ------------> -.
b ------------> ...-
c ------------> .-.-
d ------------> ..-
e ------------> .
f ------------> .-..
g ------------> .--
h ------------> ....
i ------------> ..
j ------------> ---.
k ------------> -.-
l ------------> ..-.
m ------------> --
n ------------> .-
o ------------> ---
p ------------> .--.
q ------------> -.--
r ------------> .-.
s ------------> ...
t ------------> -
u ------------> -..
v ------------> -...
w ------------> --.
x ------------> -..-
y ------------> --.-
z ------------> ..--

سایر ترفندها - خبر : ایسنا - http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1399085[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-تکنولوژی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده