ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یک همایش ملی برای حفظ محیط زیست از چاپ مجموعه مقاله ها خودداری کرد

به گزارش ایرنا، براین اساس مقاله های راه یافته به این همایش ملی در قالب لوح فشرده در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.
دبیر علمی این همایش ملی در آیین گشایش این همایش ملی در تالار حکمت دانشگاه شیراز گفت که با هدف فرهنگسازی حفظ محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان از انتشار مقاله های راه یافته به مرحله نهایی این همایش ملی خودداری شده است.
دکتر بابک شمشیری شعار این همایش ملی را 'درختان برای زمین؛ زمین برای زندگی' عنوان کرد و گفت: برنامه نمادین درختکاری نیز بعدازظهر پنجشنبه با حضور استادان و محققان شرکت کننده در این همایش برگزار می شود.
دکتر مجید ارشاد لنگرودی رئیس دانشگاه شیراز نیز در بخشی از سخنان خود با حمایت از انتشار نیافتن کتاب مقاله های این همایش با هدف صرفه جویی در مصرف کاغذ و حفظ درختان، ابراز امیدواری کرد که شاهد تبدیل این دانشگاه به دانشگاهی سبز و فرهنگساز در زمینه حفظ محیط زیست باشیم.
به گفته دبیر علمی هفتمین همایش ملی فلسفه تعلیم و تربیت، این همایش به میزبانی دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی دانشگاه شیراز و با همکاری انجمن فلسفه تعلیم و تربیت ایران روز پنجشنبه خاتمه می یابد.
شمشیری در آیین گشایش این همایش ملی گفت: در همایش های قبلی موضوعاتی همچون روش پژوهش،‌ چالش های نظام آموزش و پرورش، آموزش عالی و تعلیم و تربیت اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است و موضوع اصلی همایش شیراز ، فلسفه تعلیم و تربیت و قلمرو علوم اجتماعی و انسانی با تاکید بر آموزش و یادگیری در سطح آموزش عمومی و عالی انتخاب شده است و درحقیقت به رابطه بین تعلیم و تربیت و علوم انسانی و اجتماعی می پردازد.
رئیس دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی دانشگاه شیراز ادامه داد: رابطه فلسفه تعلیم و تربیت با ادبیات، تاریخ و جغرافیا، تربیت بدنی و علوم ورزشی، روان شناسی و علوم تربیتی، زبان های خارجی، علوم میان رشته ای، مطالعات اجتماعی و هنر محورهای اصلی این همایش ملی هستند.
شمشیری ابراز امیدواری کرد با بحث وبررسی صاحبنظران، اندیشمندان و محققان در این همایش، راهکارها و شیوه های مناسبی برای نظام تعلیم و تربیت در اختیار جامعه قرار گیرد.
به گفته دبیر علمی هفتمین همایش ملی فلسفه تعلیم و تربیت، حدود 135 چکیده مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که پس از داوری ها 93 مقاله پذیرفته شد.
شمشیری ادامه داد: از این تعداد 43 مقاله به صورت سخنرانی، 30 مقاله در قالب پوستر و بقیه جهت درج در مجموعه مقالات انتخاب شد.
به گفته وی، کارگاه های آموزشی با موضوع هایی مانند آشنایی با آموزش تفکر انتقادی در قرن 21 و منابع پژوهشی در فلسفه تعلیم و تربیت از برنامه های جانبی این همایش ملی هستند.
2027 /1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده