ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

البرز محروم ترین استان کشور از لحاظ تخت های بیمارستانی است

به گزارش ایرنا، حمید درفشی روز چهارشنبه در نشست شورای اداری کرج، افزود: برای هر هزار نفر در البرز به طور متوسط 4 دهم تخت بیمارستانی وجود دارد، درحالی که در کشور این متوسط برای هر نفر 1.7 تخت است.
وی ادامه داد: به لحاظ نیروی متخصص کمبودی نداریم، اما مشکل اساسی آن است که بسیاری از بخش های درمانی از جمله مسمومیت، سوختگی، روانپزشکی وجود ندارد.
درفشی گفت: به دلیل نبودن بسیاری از این بخش های درمانی شاهد آن هستیم که بسیاری از بیماران به تهران مراجعه می کنند بنابراین ایجاد فضاهای درمانی بیشتر مورد توجه دانشگاه علوم پزشکی استان البرز قرار گرفت .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اعلام توسعه تجهیزات درمانی در بسیاری از مراکز درمانی افزود: امروز شاهد آن هستیم دراستان البرز بیماری در بخش icuبه تهران اعزام نمی شود و مشکلات حاد درمانی در حوزه قلب ،اعصاب و عفونی حل شده که امیدواریم گام های بیشتری برداشته شود.
درفشی خاطرنشان کرد: اما دراین بین طرح تحول سلامت نیز نقش موثری در توسعه خدمات داشته به طوریکه اکنون تمام بیمارستان های کرج دارای پزشکان متخصص به صورت 24 ساعت هستند .
وی اضافه کرد: با استقرار این پزشکان که تخصص هایی در زمینه های مختلف از جمله جراحی و عروق دارند شاهد کاهش مرگ و میرها خواهیم بود .
مدیر جهاد کشاورزی استان البرز نیز دراین نشست با اعلام اینکه 90درصد جمعیت این استان در شهرها زندگی می کنند گفت: بطور متوسط در کشور از یک هکتار زمین کشاورزی 6.2 تن محصولات زراعی داریم در حالی که این متوسط در البرز 31 تن است .
سید مجید موسوی افزود:این میزان تولید پنج برابر متوسط کشوری است و در بخش باغ ها با 6.1 تن متوسط عملکرد کشوری مواجه هستیم که این میزان در البرز 19.5 تن است .
وی ادامه داد: علی رغم اینکه نیم درصد سطح زیر کشت کشور را داریم تولیدات قابل توجهی را در استان البرز شاهدیم که نشان دهنده تلاش مضاعف کشاورزان است .
مدیرجهاد کشاورزی استان البرز با اشاره به اینکه در بخش تولید تخم مرغ 35 برابر عملکرد کشور فعالیت داریم گفت: 11درصد تخم مرغ کشور را تامین می کنیم و دومین استان تولید کننده دراین زمینه به شمارمی رویم .
وی خاطرنشان کرد: دو محصول مهم که در کشور دارای اهمیت بالایی است شامل گندم و جو به ترتیب دارای رتبه های چهارم و دوم کشوری هستیم .
موسوی ادامه داد: با توجه به اینکه فعالیت های خوبی در بخش صادرات صورت گرفته لازم است تا وزارت خارجه با تعامل بیشتر کشاورزان را با بازاریابی در این زمینه آشنا سازد .
8029/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده