سه فیلم پرفروش سینماهای حوزه هنری

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا، غلامرضا فرجی مدیر پخش موسسه بهمن سبز گفت: اکران فیلم «من سالوادور نیستم» ساخته منوچهر هادی از 5 اسفندماه گذشته آغاز شد و این فیلم زودتر از دیگر آثار، اکران نوروزی خود را آغاز کرد. این فیلم در 52 سینمای حوزه هنری روی پرده بود و 3 میلیارد و 244 میلیون و 200 هزار تومان تا امروز فروش داشته است.
فرجی افزود: شرایط اکران «من سالوادور نیستم» را باید در نظر گرفت، در روزهای آخر سال و پس از پایان جشنواره فیلم فجر، مخاطبان درگیر کارهای آخر سال هستند و در این زمان، فیلم جدیدی روی پرده نمی‌رود. معمولا در یک ماه پایانی سال، رکود بر سینماها حاکم است تا سال جدید و اکران نوروزی آغاز شود. «من سالوادور...» در این فضا روی پرده رفت و بسیاری از سالن سینماها در تهران و شهرستان‌ها به این فیلم اختصاص یافت. پس از اکران نوروزی و با تداوم فروش فیلم و استقبال مخاطبان، این فیلم سالن‌هایش را حفظ کرد.
او ادامه داد: سینماهای حوزه هنری در نوروز امسال، بیشتر در اختیار فیلم «بادیگارد» بودند. اکران «بادیگارد» از 26 اسفندماه و با سرگروهی سینما «استقلال» آغاز شد و این فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا در 40 سالن متعلق به حوزه هنری اکران شد. این فیلم یک میلیارد و 492 میلیون و 440 میلیون تومان تا امروز در سینماهای حوزه هنری فروش داشته است. «بادیگارد» پس از پایین آمدن تعداد مخاطبان و فروش فیلم از 15 اردیبهشت‌ماه جای خود را به «رسوایی 2» ساخته مسعود ده نمکی داد.
فرجی با اشاره به اکران فیلم «50 کیلو آلبالو» گفت: تعداد سینماهای «50 کیلو آلبالو» متغیر بود. این فیلم ابتدای سال، فقط در سینما «انقلاب» تبریز و «قدس» اهواز اکران شد و به مرور در دیگر سینماهای حوزه هنری به نمایش در آمد. این فیلم از 18 فروردین‌ماه در سینما «هجرت» کرج و «قدس» مشهد روی پرده رفت، سپس از 23 فروردین‌ماه در سینما «شیراز» شیراز اکران شد و در طی چند هفته سالن‌های حوزه هنری در اختیار این فیلم قرار فت.
مدیر پخش موسسه بهمن سبز ادامه داد: «50 کیلو آلبالو» ساخته مانی حقیقی در 40 سینمای حوزه هنری روی پرده رفته و یک میلیارد و 715 میلیون و 315 هزار تومان تا امروز فروش داشته است.
بر اساس این گزارش، از میان دیگر فیلم‌های اکران نوروز و اکران دوم بهار، فیلم‌های «ابد و یک روز» در 25 سینما، «خشم و هیاهو» در 15 سالن و «کفشهایم کو؟» در 5 سینما روی پرده رفتند. همچنین «رسوایی 2» 14 سالن و «اژدها وارد می‌شود» 5 سالن از سینماهای حوزه هنری را در اختیار دارند.
فراهنگ**9246**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سه فیلم پرفروش سینماهای حوزه هنری» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X