ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حمايت از كودكان مبتلا به سرطان وظيفه هنرمند واقعی است

به گزارش خبرگزاری مهر، هوشنگ كامكار با اظهار خرسندي از برپايي رويدادهاي هنري به نفع اهداف بشردوستانه درخصوص ترويج فعاليت‌هاي خيرخواهانه توسط متوليان هنر و موسيقي گفت: زماني كه به درستي قدم در راه نيكي مي‌گذاريد و پيش مي‌رويد تأثير مفيدي بر جامعه خواهيد داشت؛ برگزاري چنين رويدادهايي از سوي متوليان حوزه هنر و مشاهير براي ترغيب افراد ديگر بسيار ارزشمند است. چراكه پيروي هركدام از دوستداران و علاقمندان نيز موجب صورت گرفتن كار خيري خواهد شد.

وی افزود: انجام چنين اموري بستگي به شخصيت و طرز تفكر آن فرد هنرمند دارد و اميدوارم تا هنرمندان شناخته شده كه از نظر معنوي مي‌توانند پيام‌آوران سازمان‌هاي مردم‌نهاد باشند، به  پرورش افكار خيرخواهانه كمك كنند و در اين مسير قدم بردارند.

کامکار با اشاره به وظيفه هنرمندان در پذيرش مسئوليت اجتماعي در ارتباط با مؤسسات خيريه‌اي چون محك گفت: از هنرمندان دعوت مي‌كنم تا با همكاري‌هاي مادي و معنوي به مؤسسات خيريه مردم‌نهاد كمك كنند. كمك‌هاي معنوي يك گروه شناخته شده يا يك فرد صاحب‌نام در امور خيريه، پيامي براي شناخت بيشتر فعاليت‌هاي مؤسسات مردم‌نهاد دارد و اين وظيفه يك هنرمند واقعي است. گروه كامكارها نيز در راستاي همين باور براي حمايت معنوي و مادي از كودكان مبتلا به سرطان همكاري خود را با مؤسسه خيريه محك آغاز كرده است و تا جايي كه امكان داشته باشد ادامه خواهد داد.

سرپرست گروه موسيقي كامكارها با بيان اينكه بهره‌مندي از ظرفيت اجتماعي مي‌تواند تأثير بسزايي در حل مسائل جامعه داشته باشد، درباره چشم‌انداز اجراي جشن بيست و پنج سالگي گفت: «تا جايي كه اطلاع دارم محك سازماني است كه با تكيه بر كمك مردم و نيروهاي متخصص و برخورداري از به روزترين تجهيزات درماني و رفاهي و تنها با نيروي عشق براي حمايت از كودكان مبتلا به سرطان فعاليت مي‌كند.»

وي با تأكيد بر اينكه محك جايگاه خود را در سطح اجتماع به دست آورده است، گفت: «اگر حمايت مردم نبود ممكن بود بسياري از كودكان مبتلا به سرطان به دليل مشكلات ناشي از بيماري، درمان را رها كنند و يا زندگي خانواده‌ها به دليل مسائل مالي دچار مشكل شود.»

سرپرست گروه كامكارها در خصوص فعاليت‌هاي منطقه‌اي محك گفت: در سفري كه به كردستان عراق داشتم متوجه شدم محك با مؤسسه خيريه معتبري در آنجا (KSC) كه در زمينه حمايت از كودكان فعاليت دارد، همكاري‌اش را آغاز كرده و تجربياتش را براي كمك به كودكان مبتلا به سرطان در اختيار آنها مي‌گذارد كه اين موضوع باعث افتخار است.

كامكار افزود: سازمان مردم‌نهاد محك نه تنها در ايران بلكه در منطقه و جهان فعاليتي يگانه دارد. اينكه نه تنها كودكان مبتلا به سرطان تحت پوشش محك هستند، بلكه خانواده‌هاي آنان نيز مورد حمايت قرار مي‌گيرند تا در دوره درمان فرزندشان آرامش بيشتري داشته باشند، در هيچ  بيمارستان ديگري سراغ ندارم. همين ارائه خدمات و حمايت‌هاست كه موجب اعتماد بيست و پنج ساله در ميان مردم شده است.

هوشنگ كامكار در پايان با اشاره به اينكه اجرا براي بيست و پنج سالگي مؤسسه خيريه محك، افتخاري براي گروه كامكارهاست، از همه مردم ايران دعوت كرد تا از فعاليت‌هاي خيرخواهانه مؤسسات مردم‌نهاد حمايت كنند. 

مؤسسه خيريه محك با مشاركت خانه موسيقي و حمايت مالي شركت كار و انديشه و پرشيا خودرو و با همكاري سامانه ۸۴۲۰۰ و شركت فرهنگي هنري ترانه شرقي، ۶ خرداد ماه ۱۳۹۵، جشن بيست و پنج سالگي خود را با اجراي هنرمندانه گروه كامكارها «شادمانه‌ها» در تالار وحدت برگزار مى‌كند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده