ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قتل مدیر شرکت به خاطر جواب رد به پیشنهاد ازدواج

قتل مدیر شرکت به خاطر جواب رد به پیشنهاد ازدواجبه گزارش مشرق، ساعت 01:30 بامداد 27 اسفند ماه گذشته کشف جسد زن  49 ساله به نام مریم که در محل کارش واقع در میدان انقلاب به قتل رسیده بود، به پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.
 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" و به دستور  سعید احمد بیگی بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی، پرونده برای  رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.  
 
دختر مقتوله به واسطه غیبت دو روزه  و عدم پاسخگویی مادرش به تماس های مکرر تلفنی وی، به محل کار مادر خود مراجعه می کند.  با توجه به عدم باز کردن درب از سوی مقتوله ، دخترش با شماره تلفن 110 تماس گرفته و موضوع به پلیس اطلاع داده می شود.  
 
مأموران کلانتری 148 انقلاب در محل حاضر و ضمن انجام هماهنگی قضایی، پس از حضور تیم آتش نشانی در محل  وارد دفتر محل کار مقتوله در طبقه سوم یک مجتمع مسکونی – تجاری می شوند و جسد مقتوله در داخل آشپزخانه کشف می شود.
 
با حضور تیم بررسی صحنه جنایت اداره دهم، تشخیص هویت پلیس آگاهی و عوامل پزشکی قانونی در محل جنایت، بررسی نحوه وقوع جنایت در دستور کار تخصصی قرار گرفت. بررسی ها حکایت از آن داشت که مقتوله با فرد یا افرادی درگیر و طی درگیری مورد اصابت دو ضربه جسم تیز از ناحیه پهلوی سمت چپ قرار گرفته است. پارچه ای نیز به دور گردن و دهان قرار داشت که احتمالا به قصد جلوگیری از شنیده شدن صدای مقتوله مورد استفاده قرار گرفته بود.همچنین هیچگونه آثاری مبنی بر ورود به عنف به داخل شرکت وجود نداشت که حکایت از آشنا بودن مقتوله با قاتل یا قاتلان داشت.  
  
دختر مقتول پس از حضور در اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ  در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از حدود سه سال پیش مادرم اقدام به تأسیس شرکتی خدماتی در محدوده میدان انقلاب کرد . بعضی اوقات مادرم به علت فشردگی کار ، در همان محل شرکت استراحت می کرد و به خانه نمی آمد.حتی برای این کار نیز اتاقی را در داخل شرکت برای استراحت خود پیش بینی کرده بود.  به همین علت در روز اول که مادرم به خانه نیامد فکر کردم که داخل شرکت مانده و آنجا در حال استراحت است. روز دوم نیز چندین بار با شرکت و تلفن همراه مادرم تماس گرفتم اما همچنان پاسخگوی تماس های تلفنی من نبود  تا اینکه تصمیم گرفتم به شرکت مراجعه کنم.
 
دختر جوان اضافه کرد: ساعت 1 بامداد  به شرکت مراجعه کردم اما مادرم درب شرکت را باز نکرد. بسیار نگران شده بودم و به همین علت با 110 تماس گرفتم.  
 
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با شناسایی دهها کارگر و نیروی خدماتی شرکت خدماتی متعلق به مقتوله ، به تحقیق از تمامی آنها پرداختند. طی انجام تحقیقات ، کارآگاهان اداره دهم با بررسی اظهارات تمامی نیروهای شرکت اطلاع پیدا کردند که یکی از نیروی خدماتی شرکت به نام بهروز  37 ساله به مدیر شرکت  علاقمند شده و حتی به او پیشنهاد ازدواج داده است.  
 
با شناسایی بهروز، تحقیقات از وی در دستور کار قرار گرفت اما کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که همزمان با تاریخ کشف جسد، بهروز نیز از محل سکونتش واقع در یک پانسیون شبانه روزی ویژه آقایان در محدوده میدان انقلاب ناپدید و تلفن همراهش نیز خاموش شده است.  
 
در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته پیش بینی شده در ساختمان محل وقوع جنایت و سایر مراکز تجاری و مسکونی محدوده وقوع جنایت، موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو سواری پژو 405 سبز رنگ ( دو روز قبل از کشف جسد ) شدند. در ادامه تحقیقات مشخص شد که بهروز یک دستگاه خودرو سواری پژو 405 سبز رنگ دارد.  
 
با توجه به دلایل و شواهد بدست آمده و انجام تحقیقات پلیسی، دستگیری بهروز به عنوان متهم اصلی پرونده در دستور کار خود قرار گرفت.  
 
کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود و با انجام اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که بهروز متأهل و دارای دو فرزند است و اعضای خانواده اش در یکی از شهرهای غرب کشور سکونت دارند. همچنین بررس سوابق بهروز نشان داد که وی از مجرمان سابقه داری است که تاکنون دو بار به اتهام سرقت و ایراد ضرب و جرح دستگیر و روانه زندان شده است.  
 
با توجه به بلامکان بودن بهروز و حتی عدم مراجعه  به اعضای خانواده اش در غرب کشور، اقدامات خاص پلیسی برای دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت. سرانجام کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که بهروز با هویت مجعول بار دیگر در شرکتی خدماتی، اینبار در محدوده سعادت آباد مشغول به کار شده است.
 
با شناسایی دقیق محل شرکت خدماتی در محدوده سعادت آباد، کارآگاهان اداره دهم روز گذشته با اطمینان از حضور بهروز در محل شرکت به این محل مراجعه، او را دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.   
 
بهروز  که پس از دستگیری و روبرو شدن با دلایل و شواهد غیر قابل انکار چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت، صراحتا به ارتکاب جنایت و قتل مریم اعتراف کرد.  
 
قتل مدیر شرکت به خاطر جواب رد به پیشنهاد ازدواج

بهروز در اعترافاتش به کارآگاهان گفت:  از چندی پیش به مقتول پیشنهاد ازدواج داده بودم اما او از همان ابتدا با این پیشنهاد مخالفت کرد تا اینکه شب جنایت، با اطلاع از این موضوع که مقتول برخی شب ها در شرکت می ماند به نزد او رفتم تا بار دیگر درخواست ازدواج خود را تکرار کنم که اینبار مریم به شدت با من برخورد کرد و در  برابرش تحقیر شدم. ناگهان با او درگیر شدم با چاقویی که از آشپزخانه برداشته بودم  چند ضربه به او زدم. زمان درگیری ، برای آنکه مانع از کمک خواستن مدیر شرکت شوم ، پارچه ای را به دو دهانش انداخته بودم و [ پس از ارتکاب جنایت ] بلافاصله از ساختمان خارج و با ماشین شخصی ام از محل متواری شدم.  
 
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده در پرونده و اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی قاضی سعید احمد بیگی صادر و متهم برای  ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده