ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۳۹۸۷ واحد مسکن مهر در زنجان انعقاد قرارداد شده است

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حاجی‌زاده ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محل استانداری زنجان، افزود: تعداد واحدهای مسکن مهر در شهرهای  زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در قالب اجاره ۹۹ ساله، تعاونی و خود مالک ۳ هزار و ۹۸۷ واحد بوده که انعقاد قرارداد شده و پرونده مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در استان زنجان بسته می‌شود.

وی اظهار کرد: فونداسیون دو هزار و ۹۸۷ واحد مسکونی انجام‌شده و ۱۰۰ درصد نازک‌کاری این واحدها تمام‌شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان زنجان بابیان اینکه پروژه ۶۰ واحدی چورزق و ۶۴ واحدی هیدج مرحله پایان کاری را طی می‌کند، گفت: استان زنجان در واگذاری مسکن مهر به متقاضیان نسبت به کشور عملکرد بسیار خوبی دارد.

حاجی  زاده با اشاره به اینکه استان زنجان ۸۲ هزار و ۴۳۵ واحد مسکن روستایی دارد، افزود: از این تعداد ۴۱ درصد واحدها مقاوم‌سازی نشده و تنها ۵۹ درصد مقاوم‌سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان زنجان اظهار کرد: ۴۰ درصد جمعیت استان زنجان را روستاییان تشکیل می‌دهند و این امر بحث مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی را الزامی می‌کند.

حاجی زاده تأکید کرد: سالانه ۴۳ هزار و ۷۳۲ واحد مسکن روستایی سهم استان از برنامه توسعه‌ای است که در این راستا هرسال به‌تناسب تورم کشور تسهیلات مقاوم‌سازی هم بیشتر می‌شود و تا پایان سند چشم‌انداز توسعه، واحدهای مسکونی ۹۰۰ روستای استان زنجان مقاوم‌سازی می‌شود.

وی افزود: استان زنجان یک منطقه حادثه‌خیز است و در این زمینه بنیاد مسکن علاوه بر مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی به مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر تأکید جدی دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان زنجان تصریح کرد: مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی باعث افزایش مهاجرت معکوس به روستاها شده است.

حاجی زاده گفت: زنجان جزو استان‌های برتر در بحث اجرای پروژه‌های مسکن مهر بوده و تا کنون هم موفق عمل کرده است و  در زمینه واگذاری مسکن مهر در کشور وضعیت خوبی دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده