ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

میناب در گرمای تابستان می سوزد تجهیزات آتش نشانی فرسوده است

خبرگزاری مهر ، گروه استان‌ها - حبیب عیدزاده: با فرا رسیدن تابستانهای سوزان در شهرستان میناب هرساله شاهد آتش سوزی هایی در گوشه و کنار هستیم که علاوه بر وارد شدن خسارات به باغها و خانه ها، نبود تجهیزات آتش نشانی این شهرستان هم بر روند ایجاد خسارتها بی تاثیر نیست.

شهرستان میناب که در حال حاضر دارای یک پایگاه شهری آتش نشانی و خودروهایی با عمر بیش از ۱۲ سال است، نیازمند تجهیز و راه اندازی پایگاه دوم آتش نشانی است تا بتواند در ماموریتها خدمات آتش نشانی به درستی ارائه شود و از وارد شدن خسارات سنگین به مردم جلوگیری شود.

وجود بعضی جنگلها و درختها در محدوده شهر که در محوطه حصار کشیده هستند در تابستان سوزان این شهرستان بیش از پیش مورد خطر آفرینی قرار می گیرد که شهرداری میناب می بایست برای جلوگیری از وقوع هرگونه آتش سوزی راهی برای این مشکل پیدا کند.

آتش سوزی در بلوار امام وخسارت به موکت فروشی

آتش سوزی اخیر در بلوار امام و در چند متری ساختمان شهرداری میناب که در یک محوطه حصار کشیده رخ داد سبب شد که علاوه بر قطع برق مغازه ها و خانه های همجوار در اثر سوختن کابل های برق خساراتی هم به یکی از مغازه های موکت فروشی وارد شود.

این آتش سوزی که علت آن هم مشخص نشد در دیواری به مالکیت مختار دانشور اتفاق افتاد که آتش نشانی بعد از تاخیر و به موقع حاضر نشدن در صحنه آتش سوزی توانست آن را خاموش کند.

محمد مقیمی مالک مغازه موکت فروشی به خبرنگار مهر گفت: بارها به مالک این زمین و دیواری که خطری برای مغازه و خانه های همجوار بود بابت قطع درختها و خالی کردن آن از سوی شهرداری و همسایه ها تذکراتی داده شد که بی اعتنایی به آن سبب به وجود آمد این اتفاق شد. در این آتش سوزی خسارت پنج میلیون تومانی به اجناس و موکت های مغازه وارد شده است.

وی عنوان داشت: تاخیر آتش نشانی برای حاضر شدن در صحنه وخاموش کردن آتش، در وارد شدن این خسارت بی تاثیر نبود.

مقیمی در مورد نقش ضعیف شهرداری در پاکسازی این دیوار گفت: با آنکه از سوی شهرداری تذکراتی به مالک این زمین داده شده اما شهرداری باید برای زیباسازی این اطراف وارد عمل می شد.

تجهیزات آتش نشانی میناب فرسوده است

مهران ذاکری سرپرست پایگاه آتش نشانی میناب در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: کارکنان پایگاه آتش نشانی میناب با در اختیار داشتن کمترین تجهیزات ممکن به ارائه خدمات می پردازند که در بعضی مواقع این کمبودها کارکنان را با مشکل مواجه می کند.

ذاکری گفت: در تابستان داغ و سوزان شهرستان میناب هرساله آتش سوزی های زیادی رخ می دهد اما این امکانات محدود جوابگوی ارائه خدمات در شهرستان نیست.

سرپرست پایگاه آتش نشانی میناب در خصوص زمان استاندارد آتش نشانی در محل های آتش سوزی گفت: در سطح شهر اگر آتش سوزی رخ دهد و اطلاع داده شود از زمان اطلاع رسانی تا حضور در محل، مدت زمانی کمتر از ۱۰دقیقه برای خاموشی آن زمان لازم است.

وی بار ترافیکی مسیر در خیابانهای کم عرض شهر و فرسودگی دستگاههای آتش نشانی را یکی از عوامل مهم در حضور مناسب وبه موقع در محلهای آتش سوزی بیان کرد.

وعده های سال گذشته عملی نشد

محمد داشی جان شهردار میناب نیز در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: تجهیز پایگاه های آتش نشانی شهرستان میناب یکی از اولویت های برنامه شهرداری است که در نبود اعتبار و بودجه کافی از این کار باز مانده ایم.

شهردار میناب افزود: در حال حاضر پایگاه فعال آتش نشانی با چهار دستگاه آتش نشانی خدمات می دهدکه که یک دستگاه آنها به علت نقص فنی و هزینه بالای تعمیر از رده خارج شده وبا سه دستگاه دیگر که وضعیت مطلوبی ندارند خدمات ارائه می کند.

داشی جان گفت: سال گذشته سازمان همیاری شهرداریها نیز وعده هایی برای کمک وتجهیز پایگاههای اتش نشانی داد اما این وعده ها عملی نشد.

شهرداری میناب بیان داشت: این امکانات وتجهیزات اندک و محدود توان مقابله با آتش سوزی های مهیب را ندارد ودر صورت رخداد آتش سوزی در میناب خسارتهای جبران ناپذیری به وجود می آید.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده