تعامل با خیران دردستورکار مجموعه ادارات و سازمان های شهرضا باشد

به گزارش خبرنگار مهر، محسن گلابی صبح چهارشنبه در نشست ستاد احیای امر به معروف شهرستان شهرضا با بیان این مطلب اظهار کرد: شهرضا به لحاظ حجم و گستردگی انجام فعالیت های خیریه و مردمی به عنوان یک الگوی شایسته مطرح است و تمامی مدیران و دست اندرکاران امر باید در راستای تبیین این اصل مهم سیاست گذاری مناسب داشته باشند.

وی افزود: تلاش برای ترویج انجام امور خیریه از بارزترین مصادیق امر به معروف در جامعه امروزی به شمار می رود و باید از ظرفیت های موجود در این زمینه حداکثر بهره گیری را داشته باشیم.

فرماندار شهرضا با اشاره به اینکه میزان فعالیت خیران شهرستان در حوزه بهداشت و درمان به عنوان یک معیار برجسته در حوزه اجتماعی مطرح است،متذکر شد:  مرکز جامع قائمیه که به همت آقای اباذری از خیران حوزه سلامت شهرضا احداث شده است از نمونه های برجسته مشارکت شهروندان در توسعه و تعالی همه جانبه شهری به شمار می رود و برهمین اساس مجموعه ادارات و سازمان ها باید نسبت به تعامل و هم افزایی با خیران اهتمام لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی جلوه ای از امر به معروف در حوزه اقتصادی به شمار می رود، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب بر لزوم ترویج فرهنگ فروش کالاهای تولید داخل تاکید دارند و انتظار می رود مجموعه فعالان اقتصادی و اصناف نسبت به تحقق این امر تلاش لازم را داشته باشند.

گلابی با تاکید براینکه برگزاری جشن های مذهبی در شهرضا مبتنی بر رعایت اصول و مبانی دینی و اخلاقی برگزار می شود، افزود: تحقق این موضوع مهم حاکی از لزوم اعتماد به مردم در مسایل مختلف فرهنگی و اجتماعی است و انتظار می رود در آینده شاهد تداوم این رویه سازنده باشیم.

وی لزوم تدوین و طراحی سبک های مناسب پوششی در جامعه را از نیازمندی های کنونی نسل جوان برشمرد و تصریح کرد: در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باید در برابر هر منکری که از تجلی آن جلوگیری می شود نسبت به ترویج چند معروف مبتنی بر علایق و سلایق مختلف اقدام کنیم.

فرماندار شهرضا با اشاره به اینکه جوانان از مهم ترین سرمایه های معنوی وفکری هر جامعه ای محسوب می شوند، بیان داشت: به طور مثال بسیاری از جوانان در نخستین مواجهه با مناطق جنگی در اردوهای راهیان نور تحت تاثیر قرار می گیرند و نسبت به اصلاح تفکرات گذشته خود اقدام می کنند و این اهمیت تدوین بسته های مناسب فرهنگی را در جامعه یادآور می شود.

در ادامه این نشست محمدعلی جعفری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی با بیان اینکه تدوین محتوای مناسب در قالب برنامه های فرهنگی و مذهبی باید در دستور کار باشد، اظهار کرد: تاثیرگزاری بلند مدت در قالب زندگی فردی و اجتماعی افراد و اقشار مختلف مردم در راس اهداف برنامه های فرهنگی و مذهبی باشد و این امر مهم با تشکیل اتاق فکر در راستای بهبود وضعیت این برنامه های میسر می شود.

وی افزود: تعیین محتوای سخنرانی ها در سطح مراسم های مختلف فرهنگی و مذهبی برمبنای نیازمندی های روز جامعه از دیگر اصول مهمی است که انتظار می رود در سطح شهرستان شهرضا مد نظر باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا با اشاره به اینکه تعیین سبک مناسب موسیقایی برای مراسم های مختلف از اهمیت قابل توجهی برخوردار است،متذکر شد: در برخی موارد با مصادیق زننده و نامناسبی از الگوهای موسیقایی و مداحی مواجه می شویم که جلوگیری از مصرف این محصولات مسموم فرهنگی نیازمند عزم همگانی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعامل با خیران دردستورکار مجموعه ادارات و سازمان های شهرضا باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X