ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تعامل با خیران دردستورکار مجموعه ادارات و سازمان های شهرضا باشد

به گزارش خبرنگار مهر، محسن گلابی صبح چهارشنبه در نشست ستاد احیای امر به معروف شهرستان شهرضا با بیان این مطلب اظهار کرد: شهرضا به لحاظ حجم و گستردگی انجام فعالیت های خیریه و مردمی به عنوان یک الگوی شایسته مطرح است و تمامی مدیران و دست اندرکاران امر باید در راستای تبیین این اصل مهم سیاست گذاری مناسب داشته باشند.

وی افزود: تلاش برای ترویج انجام امور خیریه از بارزترین مصادیق امر به معروف در جامعه امروزی به شمار می رود و باید از ظرفیت های موجود در این زمینه حداکثر بهره گیری را داشته باشیم.

فرماندار شهرضا با اشاره به اینکه میزان فعالیت خیران شهرستان در حوزه بهداشت و درمان به عنوان یک معیار برجسته در حوزه اجتماعی مطرح است،متذکر شد:  مرکز جامع قائمیه که به همت آقای اباذری از خیران حوزه سلامت شهرضا احداث شده است از نمونه های برجسته مشارکت شهروندان در توسعه و تعالی همه جانبه شهری به شمار می رود و برهمین اساس مجموعه ادارات و سازمان ها باید نسبت به تعامل و هم افزایی با خیران اهتمام لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی جلوه ای از امر به معروف در حوزه اقتصادی به شمار می رود، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب بر لزوم ترویج فرهنگ فروش کالاهای تولید داخل تاکید دارند و انتظار می رود مجموعه فعالان اقتصادی و اصناف نسبت به تحقق این امر تلاش لازم را داشته باشند.

گلابی با تاکید براینکه برگزاری جشن های مذهبی در شهرضا مبتنی بر رعایت اصول و مبانی دینی و اخلاقی برگزار می شود، افزود: تحقق این موضوع مهم حاکی از لزوم اعتماد به مردم در مسایل مختلف فرهنگی و اجتماعی است و انتظار می رود در آینده شاهد تداوم این رویه سازنده باشیم.

وی لزوم تدوین و طراحی سبک های مناسب پوششی در جامعه را از نیازمندی های کنونی نسل جوان برشمرد و تصریح کرد: در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باید در برابر هر منکری که از تجلی آن جلوگیری می شود نسبت به ترویج چند معروف مبتنی بر علایق و سلایق مختلف اقدام کنیم.

فرماندار شهرضا با اشاره به اینکه جوانان از مهم ترین سرمایه های معنوی وفکری هر جامعه ای محسوب می شوند، بیان داشت: به طور مثال بسیاری از جوانان در نخستین مواجهه با مناطق جنگی در اردوهای راهیان نور تحت تاثیر قرار می گیرند و نسبت به اصلاح تفکرات گذشته خود اقدام می کنند و این اهمیت تدوین بسته های مناسب فرهنگی را در جامعه یادآور می شود.

در ادامه این نشست محمدعلی جعفری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی با بیان اینکه تدوین محتوای مناسب در قالب برنامه های فرهنگی و مذهبی باید در دستور کار باشد، اظهار کرد: تاثیرگزاری بلند مدت در قالب زندگی فردی و اجتماعی افراد و اقشار مختلف مردم در راس اهداف برنامه های فرهنگی و مذهبی باشد و این امر مهم با تشکیل اتاق فکر در راستای بهبود وضعیت این برنامه های میسر می شود.

وی افزود: تعیین محتوای سخنرانی ها در سطح مراسم های مختلف فرهنگی و مذهبی برمبنای نیازمندی های روز جامعه از دیگر اصول مهمی است که انتظار می رود در سطح شهرستان شهرضا مد نظر باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا با اشاره به اینکه تعیین سبک مناسب موسیقایی برای مراسم های مختلف از اهمیت قابل توجهی برخوردار است،متذکر شد: در برخی موارد با مصادیق زننده و نامناسبی از الگوهای موسیقایی و مداحی مواجه می شویم که جلوگیری از مصرف این محصولات مسموم فرهنگی نیازمند عزم همگانی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده