ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

70 درصد البرزنشینان برای انجام امور درمانی به تهران مراجعه می‌کنند

حمید درفشی رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه در استان البرز بخشهای سرطان، مصدومین، سوختگی و روان‌پزشکی وجود ندارد گفت: به سبب نبود فضای درمانی ۷۰ درصد البرزنشینان برای انجام امور درمانی به تهران مراجعه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حمید درفشی در جلسه شورای اداری شهرستان کرج که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه استان البرز محروم‌ترین استان کشور به لحاظ تخت بیمارستانی است اظهار داشت: در استان البرز برای هر هزار نفر جمعیت 0.4 تخت بیمارستانی وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه در متوسط کشوری برای هر هزار نفر 1.7 تخت بیمارستانی وجود دارد، افزود: استان البرز در دارا بودن تخت بیمارستانی از متوسط کشوری بسیار عقب‌تر است.

وی با اشاره به پیش بینی 2.5 تخت برای هر هزار نفر در استان البرز، گفت: این آمار در برخی از کشورها مانند کره به 13.5 تخت برای هر هزار نفر رسیده است.

درفشی با بیان اینکه جمعیت استان البرز نزدیک به 3 میلیون نفر است افزود: در حال حاضر به 4 هزار تخت بیمارستانی نیاز است.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به 1270 متخصص  و فوق تخصص در استان البرز موجود است، گفت: بیش از 2300 پزشک عمومی و بیش از هزار دندانپزشک در استان البرز فعال هستند.

درفشی با بیان اینکه در استان البرز به لحاظ نیروی تخصصی برای ارائه خدمات درمانی مشکلی وجود ندارد، افزود: بیش از 360 داروخانه، 157 آزمایشگاه، 100 رادیولوژی، 746 کلینیک و مطب خصوصی تخصصی و بیش از 860 مطب دندانپزشکی در استان البرز وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با مقایسه هزینه‌های بیمارستانهای دولتی و خصوصی، گفت: توان تحمل عمده جمعیت پرداخت در بخش خصوصی نیست و به سبب نبود فضای درمانی در استان البرز 70 درصد بیماران برای درمان به بیمارستانهای تهران مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه در استان البرز بخشهای سرطان، مصدومین، سوختگی و روان‌پزشکی وجود ندارد، افزود: نبود این بخش‌ها به سبب نزدیک بودن استان البرز به استان تهران است و از طرفی استان البرز یک شبکه بهداشتی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده است.

درفشی با اشاره به اینکه بهترین عمل ایجاد فضای درمانی است، گفت: به همین سبب اولین بحث ما در مورد ساخت بیمارستانهای استان البرز است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 1200 تخت بیمارستانی را برای یک سال تمام می‌کنیم، افزود: بیمارستان 156 تخت خوابی کوثر می‌تواند جمعیت بزرگ کمالشهر و حصارک را پوشش دهد و 4 اتاق عمل و بیش از 150 تخت بستری دارد.

درفشی با اشاره به اینکه بیمارستان رجایی در بخشهای قلب، مغز و اعصاب و داخلی وجود داشت، گفت: بیمارستان 160 تخت خوابی رجایی راه‌اندازی شد که کنار آن اورژانس 15 تخت خوابی در حال راه‌اندازی شدن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه در بیمارستان مدنی یک بخش چشم پزشکی با 2 اتاق عمل، 10 تخت بستری و یک درمانگاه بزرگ  ساخته شد، افزود: 58 تخت ICU که هزینه هر تخت 600 میلیون تومان است، راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ بیماری در استان البرز در ICU به تهران اعزام نمی‌کنیم، گفت: آزمایشگاه بیمارستان مدنی بازسازی و راه‌اندازی شد.

درفشی با تاکید بر اینکه در همه بیمارستانهای استان البرز پزشکهای متخصص 24 ساعت وجود دارد، تصریح کرد: در هر ساعت 6 متخصص و فوق تخصص در بیمارستان باید وجود داشته باشند.

وی با بیان اینکه این مورد به کاهش مرگ و میر کمک می‌کند، افزود: در بیمارستان کمالی نزدیک به 1600 زایمان و سزارین در ماه اتفاق می‌افتد که بیش از 15 هزار زایمان و سزارین در سال می‌شود.

درفشی با اشاره به اینکه بیمارستان کمالی بزرگترین بیمارستان زایمان در کل کشور است، گفت: برنامه دانشگاه تبدیل بیمارستان کمالی به یک بیمارستان جامع زنان است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X