ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حمایت از طرح های دانش بنیان اولویت دانشگاه آزاد اسلامی سنندج است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد قربان کیانی صبح امروز در جریان بازدید از یک طرح ابتکاری دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامنی واحد سنندج اظهار داشت: طرح های دانش بنیان بهترین فرصت برای کمک به توسعه کشور و همچنین حمایت از طرح های ابتکاری و اختراعی است.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در استان کردستان نگاهی ویژه به طرح های دانش بنیان دارد و در همین راستا با تلاش های مرکز رشد حمایت های ویژه ای از طرح های این بخش که از سوی دانشجویان و اعضای هیات علمی ارائه می شود، صورت می گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان ادامه داد: در حالی حاضر طرح های متعددی در حوزه های دانش بنیان از سوی دانشجویان و اعضای هیات علمی با حمایت های ویژه دانشگاه در حال اجراست و این سیاست کاری به عنوان یکی از اولویت های اصلی دنبال می شود.

وی عنوان کرد: خوشبختانه به دلیل اقدامات صورت گرفته، فعالیت های خوبی در حوزه دانش بنیان در استان کردستان صورت گرفته است و انتظار می رود که این روند با جدیت هر چه بیشتر ادامه داشته باشد.

کیانی گفت: با توجه به شعار لازم، دانشگاه ها می توانند در این بخش سرمایه گذاری بهتری داشته باشند و بهترین اقدام هم حمایت از اختراعات و طرح های دانش بنیان برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به موفقیت قادر شریفی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در حوزه بهینه سازی مصرف آب در بخش کشاورزی، یادآور شد: با توجه به نیاز کشور به آب و همچنین لزوم صرفه جویی در مصرف آن به ویژه در مصارف کشاورزی لازم است که تاز طرح های این بخش به صورت ویژه حمایت شود و دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج به همین دلیل در این بخش سرمایه گذاری کرده است.

قادر شریفی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج نیز به مشخصات طرح اختراعی خود اشاره کرد و افزود: این طرح با هدف کاهش در مصرف آب برای آبیاری در حوزه زراعی و باغی طراحی شده است.

وی گفت: با کمک این طرح می شود تا حدود ۸۰ درصد از مصرف آب برای آبیاری محصولات زراعی و باغی صرفه جویی کرد و انتظار داریم که با کسب موفقیت در این بخش، بتوانیم آن را به صورت گسترده اجرایی و عملیاتی کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X