ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نشست سراسری فن بازارهای منطقه ای کشور در کرمان برگزار شد

به گزارش ایرنا ششمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه ای کشور روز چهارشنبه با حضور مدیر فن بازارهای کشور، مدیر توسعه صنعتی و فناوری سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در محل سالن سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد.
همچنین در این نشست 35 نفر از کارشناسان، مدیران فن بازار و شهرک های صنعتی و نمایندگانی از بیشتر استانهای کشور حضور داشتند.
فن بازار به معنای بازار فناوری و محلی برای مبادلات تکنولوژی است.
در بازار فناوری نیز فن ‌بازار، نقش واسطه‌ ای برای رساندن اطلاعات تکنولوژی به عرضه ‌کنندگان، متقاضیان، کارآفرینان و سرمایه‌ گذاران دارد.
مدیر توسعه صنعتی و فناوری سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این نشست نخستین جلسه فن بازارهای منطقه ای در سال جاری است تصریح کرد: این نشست را در ابتدای سال تشکیل دادیم تا بتوانیم برنامه ها و سیاستهای اقتصاد مقاومتی را تبیین کنیم.
سیاوش وحدت افزود: فن بازار یکی از مسائلی است که می تواند کمک شایانی در تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.
وی افزود: سالیانه دو نشست در زمینه عملکرد فن بازارهای منطقه ای در کشور تشکیل می شود و هم اکنون 13 فن بازار منطقه ای در کشور وجود دارد.
وی تاکید کرد: فروشندگان تکنولوژی در فن بازار فرصت عرضه تکنولوژی‌ و بازاریابی آن را پیدا می کنند.
مدیر توسعه صنعتی و فناوری سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان اینکه شرکت شهرکهای صنعتی کشور متولی 11 فن بازار است اظهار کرد: پارک علم و فناوری و جهاد دانشگاهی هم هر کدام متولی یک فن بازار هستند.
وی بیان کرد: فن بازارها کار مرکز مبادله فناوری را انجام می دهند و با توجه به سال اقتصاد مقاومتی، عرضه این فناوری در زمینه صادرات می تواند نقش زیادی داشته باشد.
وی تصریح کرد: رقم صادرات کشور باید نسبت به سالهای گذشته ارتقاء یابد که در این راستا مباحث آموزشی را در دستور کار قرار داده ایم.
وحدت تاکید کرد: حداقل باید در سال جاری یکصد هزار نفر را در بخش صنایع کوچک و در ردیف های مختلف آموزش بدهیم.
وی با بیان اینکه فن بازار و مرکز مبادله فناوری می تواند در انتقال تکنولوژی نقش مهمی داشته باشد تصریح کرد: انتقال تکنولوژی نیز می تواند به صادرات که بحث اصلی اقتصاد مقاومتی است کمک کند.
7429/3029

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده