ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرماندار: شیلات شهرستان سروآباد توسعه می یابد

به گزارش ایرنا، نصراللهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به همراه کریم ذوالفقاری مدیر کل جهاد کشاورزی استان کردستان، مسعود روحانی فرماندار کامیاران، علی مفاخری فرماندار سروآباد، برخی از مسولان شهرستان سروآباد و معاونین جهاد کشاورزی استان کردستان از مجتمع پرورش ماهی روستای دیوزناو و طرح توسعه باغات و شیلات شهرستان سروآباد بازدید کردند.
فرماندار سروآباد در حاشیه این بازدید در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، به اهداف سفر مسوولان استانی به شهرستان سروآباد اشاره کرد و گفت: هدف مسوولان استانی از این بازدید مشاهده پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان سروآباد در حوزه گردشگری، توسعه باغات و شیلات است.
علی مفاخری با بیان اینکه مسوولان استانی از عملکرد فاز اول مجتمع پرورش ماهی دیوزناو رضایت کامل دارند، افزود: باتوجه به موفقیت فاز اول مجتمع پرورش ماهی ماهیان سردآبی سیروان در روستای دیوزناو، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیر کل جهاد کشاورزی کردستان بر اجرای فاز دوم این مجتمع تاکید کرد.
وی با اشاره به اینکه توجه ویژه استاندار کردستان و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به شهرستان سروآباد محسوس است، اضافه کرد: مسوولان استانی نسبت به تخصیص اعتبارات از محل تملک دارایی به شهرستان سروآباد در سال 95 توجه ویژه ای خواهند داشت.
وی به اختصاص 160 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ماده 180 به شهرستان سروآباد در سال گذشته اشاره کرد و گفت: متاسفانه سال 94 وضعیت اعتبارات و بودجه نامطلوب بود و تا به امروز از محل این اعتبارات ریالی به شهرستان سروآباد تخصیص داده نشده است و امیدواریم در سال جاری اعتبارات بسیار خوبی به شهرستان سروآباد تزریق شود.
وی به وضعیت گردشگری شهرستان اشاره کرد و افزود: سروآباد به لحاظ وضعیت توپوگرافی و مناطق بکر و زیبا از پتانسیل گردشگری بسیار خوبی برخوردار است و امیدواریم که مسوولان استانی نسبت به این پتانسیل مهم شهرستان توجه ویژه داشته باشند.
فرماندار سروآباد با بیان اینکه رییس سازمان برنامه و بودجه استان کردستان نسبت به توسعه شیلات در شهرستان سروآباد تاکید دارد، خاطرنشان کرد: باتوجه به ظرفیت شهرستان سروآباد در زمینه شیلات، ریس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان ابراز امیدواری کرد از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان کردستان اعتباری در این خصوص به شهرستان تخصیص دهند.
وی افزود: یکی از راه های خارج کردن سروآباد از بن بست باتوجه به افتتاح جاده گاران تیژ تیژ در آینده ای نزدیک، تکمیل مسیر ارتباطی کامیاران به سروآباد است.
وی ادامه داد: تکمیل مسیر ارتباطی کامیاران و اهمیت آن در رونق و توسعه شهرستان سروآباد در دیدار با نصراللهی زاده رییس سازمان برنامه و بودجه، مطرح و بر تکمیل آن نیز تاکید شد که امیدواریم با بهبود وضعیت اعتبارات در سال جاری این پروژه مهم نیز به سرانجام برسد.
مفاخری به توسعه شیلات در محدوده سد داریان اشاره کرد و گفت: باتوجه به نظر مساعد رییس سازمان برنامه و بودجه و مدیر کل جهاد کشاورزی استان کردستان نسبت به توسعه شیلات در شهرستان سرواباد، 13 روستای این شهرستان که در اطراف سد داریان قرار دارند از مزایای سد بهره مند شوند.
او تاکید کرد: توسعه شیلات در این شهرستان در ماندگاری روستائیان در روستا و دلگرم بودن آنها تاثیر بسزایی دارد.
7902/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده