ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حمایت مسئولین می تواند کارآفرینان را برسر پا نگه دارد

محمد حسین صباغ زاده در گفت وگو با ایرنا افزود: رسیدن اقتصاد مقاومتی از مرحله حرف به عمل نیازمند حضور فعال کارآفرینان و افراد خلاق و دلسوز در کشور است که خود نیازمند سرمایه گذاری و حمایت مسئولین است.
این کارآفرین افزود: کارآفرینان با مشکلات جدی بر سر راه خود مواجه هستند و بدون پشتیبانی مالی و غیر مالی، برداشتن این مشکلات از سر راه و پیشرفت کردن بسیار مشکل است.
صباغ زاده اظهار کرد: تقاضای ما فقط وام های بدون بهره با اقساط طولانی، حمایت اداره کار و دیگر مسئولین برای اشتغال زایی و فرصت خلاقیت و نوآوری است.
وی گفت: بهتر است کارآفرینان صنف های مختلف با یکدیگر رفاقت کنند تا رقابت، زیرا جزیره ای عمل کردن فرصت تعامل، هم اندیشی، خلق راهکار های جدید و نوآوری را از همه ی کارآفرینان می گیرد.
صباغ زاده تاکید کرد: مهمترین منبع یک کارآفرین داشتن نیروی انسانی خلاق است.
وی خاطر نشان کرد: صنایع استان اصفهان اگر ازظرفیت کارآفرینان بهره بگیرند، یک توافق برد برد صورت گرفته است.
صباغ زاده خواستار توجه بیشتر مسئولین استانی و کشوری به کارآفرینان برای توسعه خلاقیت و نوآوری در جامعه، اشتغال زایی و بکارگیری نیروی جوان برای افزایش تولید داخلی و ساخت زیربنایی کشور شد.
وی اضافه کرد: اکنون شاهد افت فعالیت تولیدکنندگان داخلی بدلیل واردات بی رویه ی اجناس مشابه هستیم و تغییر ذائقه مردم و گرایش آنها به اجناس خارجی و وارداتی در نتیجه این واردات صورت گرفته است که خود سدی بر سر راه کارآفرینان و تولیدکنندگان برای ادامه فعالیت آن ها ست.
صباغ زاده با ابراز گلایه از بوروکراسی که در راه ثبت اختراعات وجود دارد، گفت: دو اختراع در زمان دانشجویی داشتم که به این دلیل به ثبت نرسید و نیمه کاره رها شد.
وی افزود: حمایت از مخترعین و تسهیل و هموار ساختن راه آن ها، جذب بیشتر جوانان و نوجوانان را به این راه فراهم آورده و امید به داشتن تکیه گاهی برای رسیدن به هدفشان را در آنها زنده نگه می دارد.
کارآفرین نمونه استان همچنین با اشاره به شرایط سخت کار و بیکاری متولدین دهه 60 گفت: متولدین این دهه بعنوان یک فرصت طلایی برای کشور بودند اما از ظرفیت های آنها استفاده نشد.
وی افزود: بعنوان مثال بیشترین نفرات برتر المپیاد های جهانی را متولدین این دهه داشتند و بخاطر اشغال مشاغل توسط متولدین دهه 40 و 50 فرصت ظهور توانمندی های آن ها مهیا نشد.
وی علت انتخاب خود بعنوان کارآفرین نمونه استان اصفهان را بنیان نهادن سبک جدیدی از کارآفرینی در بحث آموزش دانست و گفت: دو کتاب تالیف کردم، 'اصول سرپرستی و کارآفرینی' که در مقدمه کتاب ' اصول سرپرستی' به سرفصل های تاریخ مصرف گذشته دروس دانشگاهی اشاره کرده و درس های صرفا تئوری و فاقد کارایی خاص را مورد انتقاد قرار داده است.
صباغ زاده افزود: سرفصل های حال حاضر کتب درسی و دانشگاهی جوابگو نیست، نباید تنهاتئوری کار کنیم، کارآفرینی نیاز به آموزش تخصصی، عملی و سرفصل هایی منطبق با واقعیات بازار دارد.
وی اضافه کرد: 10 کارگاه کارآفرینی با سر فصل های درسی تخصصی و عملی برای دانشجو ها خود برگزار کردم که موضوع آن ها مشاغل خانگی، ساخت تجهیزات جانبی خودرو مثل فیلتر، آب شیشه شور و آب رادیاتور و غیره بود.
کارآفرین نمونه استان ادامه داد: قانون کار و تامین اجتماعی در فصل ششم سرفصل ها برای آگاهی دانشجو ها از قوانین اساسی کار قرار داده شد.
صباغ زاده اظهار کرد: از دیگر اقدامات جهت ایجاد اشتغال برای دانشجویان، انجام تست های شخصیت شناسی شغلی بود که باتوجه به فضای کسب و کار ایران بومی سازی شد و هر دانشجو بر اساس توانمندی های واقعی خود توانست وارد بازار کار شود.
وی افزود: یکی از اصول کارآفرینان اشتغال زایی بر اساس واقعیت های جامعه است.
صباغ زاده گفت: مفهوم واقعی شرکت های دانش بنیان را در بخش آموزش و راه اندازی کارگاه های خانگی محقق کردیم.
وی با ابراز ناراحتی از شرایط کارآفرینان در استان اصفهان گفت: من بخاطر جمله 'اشباع شده' و سختگیری ها و قوانین دست و پا گیر صدور مجوز برای هر کاری به زادگاه خود (بوشهر) نقل مکان کردم.
صباغ زاده اضافه کرد: هرگز به ترک ایران و مهاجرت به کشورهای خارجی فکر هم نمی کنم و معتقدم با حمایت از کارآفرینان، افراد خلاق و پویای کشور امید افراد برای آینده بهتر افزایش یافته و از فکر ترک وطن خود و انتقال دانش و حرفه ی خود به کشورهای خارجی بیرون می آیند.
ت/7153/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X