ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وجود حدود پنج هزارو 500 معتاد پرخطر در البرز

سرهنگ مهدی فضلعلی شاه روز چهارشنبه درگفت وگو باخبرنگارایرنا افزود: ازاین تعداد معتادان حدود 2 درصد زنان هستند.
وی اضافه کرد:این معتادان پس ازجمع آوری به مراکز ترک اعتیاد مورد تایید سازمان بهزیستی منتقل شدند.
وی خاطرنشان کرد: البته باید گفت که آمار معتادان پرخطر شناور است و شاید فردی پس ازترخیص از مراکز ترک اعتیاد دوباره به این کار دست بزند.
وی گفت : وجود تعدادی معتاد پرخطر درشهرکرج سبب سلب آسایش و آرامش ، زشت کردن چهره جامعه و ایجاد مزاحمت برای مردم شده است .
فضلعی شاه خاطرنشان کرد: یکی از پیامدهای معتادان ولگرد پرخطر سرقت های خرد در استان است که حدود 50 درصد آن توسط آن ها انجام می شود.
وی گفت : درزمان حاضر بین 100 تا 120 کمپ دراستان البرز زیرنظر بهزیستی استان البرز فعالیت می کنند.
وی افزود : البته طبق ماده 16 یک کمپ دولتی نیز دراین استان فعال است که فقط گنجایش 120 نفر را داردو به صورت استیجاری است .
این مسئول افزود: استان البرز یک استان نو پا است و بعضی زیرساخت ها هنوز تکمیل نشده وحتی دغدغه مهم مسئولان استان هم ومردم هم همین بوده که امیدواریم هرچه زودترمحقق شود.
وی گفت : با جلسات متعدد که باشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز و شورای تامین برگزارشده یک زمین برای ایجاد کمپ درراستای ماده 16 درنظرگرفته شده که باید اعتبارکافی برای ساخت آن تامین شود.
وی یادآورشد که یکی ازدغدغه های مهم پلیس و مسئولان دراستان البرزجمع آوری معتادان پرخطر ازجامعه است که مورد سلب آسایش برای مردم نشود.
وی گفت : عمده مشکلات این معتاد ها ی پرخطر اشتغال ، مهاجرت پذیری و غیربومی بودن آن ها است که پیشنهاد می شود معتادان پرخطر بلامکان و غیربومی و فاقد خانواده بعد از رها یی ازکمپ ها به محل زندگی خود منتقل شوند.
وی یادآورشد: یکی دیگر ازمشکلات دراستان البرز وجود چهارزندان بزرگ کشوراست که خانواده محکومان شهرستان های دیگر به دلیل نداشتن بضاعت مالی در اطراف کرج سکونت می گزینند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز افزود: سال گذشته بیش از 26هزار طرح هفتگی به صورت نقطه ای و محلی توسط کلانتری ها انجام شد.
همچنین در این مدت پلیس مبارزه با مواد مخدر پنج هزار طرح پاکسازی درنقاط آلوده ، پارک ها، تفرجگاه ها ، میادین و محلاتی مثل حصارک ، خط چهارحصار، مهدی آباد ، ملک آباد وسایر مناطق انجام داد .
فضلعلی شاه افزود: ازابتدای سال جاری تاکنون بیش از 900 کیلوگرم موادمخدر دراستان البرز کشف شد ه اسیت که بشترین مواد کشف شده شامل تریاک ، حشیش ، هرویین و مواد صنعتی بوده است .
وی خاطرنشان کرد: دراین مدت نیز 26 وسیله نقلیه ازقاچاقچیان کشف شد که 23دستگاه خودروی سبک ، یک خودروی سنگین و 2دستگاه موتورسیکلت توقیف شد.
وی یادآورشد : آموزش و پیشگیری مهمترین عامل برای کاهش مصرف مواد مخدراست که رکن اصلی آن خانواده و خود فرد است .
وی افزود: آموزش لازم توسط کارشناسان در مدارس ، دانشگاه ها ، مساجد صورت گرفته و مسئولان نیز بیش ازپیش باید دراین زمینه تلاش کنند .
وی گفت : یکی ازمباحث در جنگ نرم که درکشور ما بحث اعتیاد است که وقتی فردی اعتیاد پیدا کرد دیگر اراده و اختیاری ازخود ندارد که این خواسته دشمن است که ما باید آگاه باشیم .
2098/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده