ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واردات ۲۰ نوع روغن همزمان با طرح خود اتکایی +سند

با وجود اجرای طرح خود اتکایی دانه های روغنی در کشور شرط اخذ مجوز و ثبت سفارش از وزارت جهاد کشاورزی برای واردات ۲۰ نوع روغن و دانه های روغنی برداشته شد. خبرگزاری تسنیم: علی‌اکبر مهرفر قائم مقام بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به افخمی راد رئیس سازمان توسعه تجارت التزام ثبت سفارش واردات 20 نوع روغن و دانه‌های روغنی را برداشت.

در این نامه آمده است: «عناوین تعرفه‌ای واردات بادام زمینی ، مغزنارگیل، دانه کتان، هسته میوه نخل، دانه پنبه، دانه روغن گرچک، دانه کنجد، دانه خردل، دانه خربزه، گل رازک، دانه اقاقیا، روغن بادام زمینی و اجزای آن، روغن زیتون و اجزای آن، روغن نخل و اجزای آن، روغن نارگیل، روغن خام تخم کتان و اجزای آن، روغن خام ذرت و اجزای آن، روغن گرچک و اجزای آن، روغن کنجد و اجزای آن و روغن جلا و اجزای آن نیازی به اخذ مجوز قبل از ثبت سفارش از وزارت جهاد کشاورزی ندارد.»

بنابراین گزارش ثبت سفارش واردات روغن خام و دانه های روغنی از ابزار کنترلی است که وزارت جهاد کشاورزی برای کنترل واردات و جلوگیری از واردات آمدن خسارت و ضرر و زیان به تولید کنندگان داخلی استفاده می‌کند، حال معلوم نیست که وزارت جهاد کشاورزی براساس چه مبنایی از این ابزار چشم پوشی کرده است.

بنابراین گزارش واردات روغن خام و دانه‌های روغنی صرفا منوط به رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای و بازرگانی کشور شده است و با تسهیل واردات به عنوان رقیب تولید داخل خواهند بود. این اتفاق درشرایطی صورت گرفته که  وزارت جهاد کشاورزی طرح خود اتکایی در تولید دانه‌های روغنی و بالا بردن ضریب از 8 درصد به 70 درصد را به اجرا گذاشته است.

بنابر این گزارش تقی محمدنیا مدیرکل دفتر واردات و صادارت سازمان توسعه تجارت نیز با ارسال نامه‌‌ فوق به سازمان‌های صنعت‌، معدن و تجارت 31 استان کشور عدم نیاز به ارائه مجوز ردیف‌های تعرفه‌ای مواد خام و دانه‌های روغنی براساس نامه وزارت جهاد کشاورزی با رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای و بازرگانی جاری کشور را اعلام کرده است.

واردات ۲۰ نوع روغن همزمان با طرح خود اتکایی +سند

واردات ۲۰ نوع روغن همزمان با طرح خود اتکایی +سند

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده