واردات ۲۰ نوع روغن همزمان با طرح خود اتکایی +سند

با وجود اجرای طرح خود اتکایی دانه های روغنی در کشور شرط اخذ مجوز و ثبت سفارش از وزارت جهاد کشاورزی برای واردات ۲۰ نوع روغن و دانه های روغنی برداشته شد. خبرگزاری تسنیم: علی‌اکبر مهرفر قائم مقام بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به افخمی راد رئیس سازمان توسعه تجارت التزام ثبت سفارش واردات 20 نوع روغن و دانه‌های روغنی را برداشت.

در این نامه آمده است: «عناوین تعرفه‌ای واردات بادام زمینی ، مغزنارگیل، دانه کتان، هسته میوه نخل، دانه پنبه، دانه روغن گرچک، دانه کنجد، دانه خردل، دانه خربزه، گل رازک، دانه اقاقیا، روغن بادام زمینی و اجزای آن، روغن زیتون و اجزای آن، روغن نخل و اجزای آن، روغن نارگیل، روغن خام تخم کتان و اجزای آن، روغن خام ذرت و اجزای آن، روغن گرچک و اجزای آن، روغن کنجد و اجزای آن و روغن جلا و اجزای آن نیازی به اخذ مجوز قبل از ثبت سفارش از وزارت جهاد کشاورزی ندارد.»

بنابراین گزارش ثبت سفارش واردات روغن خام و دانه های روغنی از ابزار کنترلی است که وزارت جهاد کشاورزی برای کنترل واردات و جلوگیری از واردات آمدن خسارت و ضرر و زیان به تولید کنندگان داخلی استفاده می‌کند، حال معلوم نیست که وزارت جهاد کشاورزی براساس چه مبنایی از این ابزار چشم پوشی کرده است.

بنابراین گزارش واردات روغن خام و دانه‌های روغنی صرفا منوط به رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای و بازرگانی کشور شده است و با تسهیل واردات به عنوان رقیب تولید داخل خواهند بود. این اتفاق درشرایطی صورت گرفته که  وزارت جهاد کشاورزی طرح خود اتکایی در تولید دانه‌های روغنی و بالا بردن ضریب از 8 درصد به 70 درصد را به اجرا گذاشته است.

بنابر این گزارش تقی محمدنیا مدیرکل دفتر واردات و صادارت سازمان توسعه تجارت نیز با ارسال نامه‌‌ فوق به سازمان‌های صنعت‌، معدن و تجارت 31 استان کشور عدم نیاز به ارائه مجوز ردیف‌های تعرفه‌ای مواد خام و دانه‌های روغنی براساس نامه وزارت جهاد کشاورزی با رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای و بازرگانی جاری کشور را اعلام کرده است.

واردات ۲۰ نوع روغن همزمان با طرح خود اتکایی +سند

واردات ۲۰ نوع روغن همزمان با طرح خود اتکایی +سند

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واردات ۲۰ نوع روغن همزمان با طرح خود اتکایی +سند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X