آغاز چهارمین همایش ملی انجمن های دانشجویی رشته های کشاورزی در البرز

محمدعلی زارع چابکی دبیر چهارمین همایش ملی انجمن های علمی دانشجویی رشته های کشاورزی ، منابع طبیعی و محیط زیست و نخستین جشنواره ملی فرهنگ روستا به خبرنگار ایرنا گفت: در این همایش به دنبال آن هستیم که یک ارتباط بین رشته ای بین انجمن های مختلف در تخصص های مختلف منابع طبیعی ، کشاورزی و محیط زیست کشور برقرار کنیم.
وی ادامه داد: آشنایی دانشجویان با زمینه های اشتغال و کارآفرینی در رشته های منابع طبیعی، کشاورزی و محیط زیست از اهداف همایش ملی انجمن های علمی دانشجویی دراین رشته ها است.
زارع چابکی گفت: دانشجویان نیز در این همایش با سیاست های کلی نظام در بخش کشاورزی ، منابع طبیعی و محیط زیست آشنا می شوند.
وی بیان داشت: برای این همایش محورهای مختلفی تعریف شده که عمده ترین آنها بررسی زمینه های اشتغال ، کار آفرینی و سیاست های کلی نظام است.
زارع چابکی افزود: شناساندن جایگاه کشاورزی در منابع طبیعی نسبت به سایر بخش ها ، بررسی چالش ها و پتانسیل ها و ارایه راهکارهای مدیریت پایدار کشاورزی و منابع طبیعی از دیگر محورهای این همایش است.
وی گفت: همچنین اولین جشنواره ملی فرهنگ روستا در حاشیه این همایش در 35 غرفه شامل فعالیت ها و دستاوردهای انجمن های علمی دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و دانشجویان کار آفرین کشور دایر شده است.
وی ادامه داد: تبیین فرهنگ غنی روستا و زمینه های اشتغال و کارآفرینی دراین مناطق از اهداف برپایی جشنواره است.
آثار این جشنواره در قالب غرفه های نمایشگاهی با حضور کارآفرینان فعال و نمونه در بخش مسابقه ، عکس و شعر روستا در دید دانشجویان قرار گرفته است .
این آثار از استان های اصفهان ، بوشهر ، خراسان جنوبی ، گلستان ، سیستان و بلوچستان و البرز به جشنواره ارسال شده است.
این همایش و جشنواره تا فردا پنجشنبه در کرج ادامه دارد.
7410/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز چهارمین همایش ملی انجمن های دانشجویی رشته های کشاورزی در البرز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X